Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon uygulaması adındanda anlaşılacağı üzere bikini bölgesine uygulanmaktadır. 
Bu gölge ergenlikten itibaren tüylenmeye başlamaktadır. Bikini bölgesi tamamiyle hormonlara duyarlı bir alandır. Bu alanda tüyler hormonlara oldukça duyarlı, kalın ve sert kıllardır.

Bikini bölgesi kadınlar arasında geleneksel olarak farklı uygulamalarla temizlenmektedirler en popüler yöntem ise ağdadır. Eskiden bikini bölgesi lazer epilasyonu yerine ağda yapılmaktaydı. Avrupa genelinde ise bikini bölgesi lazer epilasyonu yerine yakın dönemde epilatör eskiden ise jilet ile bikini bölgesi bölgesi tüylerden arındırılmaktaydı.

Kıl yapısı olarak bikini bölgesi lazer epilasyon için olduça uygundur. Sert ve kalın tüyler ışınların rahatça hedefi olabilmektedir. Bikini bölgesi lazer epilasyonu için ayrıten bir hazırlık gerekmez. Tüyleri 3-4 gün önceden jilet ile kısaltmak uygun olabilmektedir.  Uygulamadan 1 ay öncesinde asla ağda gibi yöntemler uygulanmamalıdır. Aksi halde uygulama işlevselliğini yitirecek tüyler tekrar çıkacaktır. Bu bölgede işlem süresi oldukça kısadır. Bütün bikini bölgesi toplam 10-15 dakika içinde epilasyon işlemini atlatır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

 

 

Genelde 5-6 seansda sonuç alınır. Seans aralıkları 2 aydır. 

Genital Lazer Epilasyon Zararları Var mı?

Bikini bölgesi lazer epilasyonun yumurtalıklara zararı olduğu söylensede bu şehir efsanesi olmaktan 1 adım ileri gidememektedir. Yumurtalık karın içinde sabit bir organdır. Lazer ışınları cilt altına inmemektedir. 
Bu yüzden lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermez

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Acıtır mı ?

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Acıtır mı ? sorusu sık sık gelmektedir. Diğer yazımız lazer epilasyon acıtır mı  'da açıkladığımız gibi lazer epilasyon acıtır ancak bazı uygulamalarla bu acıyı hissedemez hale getirilirsiniz örnek olarak anestezik kremler bu acıyı hissetmemenizi sağlar. 

Daha önce ele aldığımız  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcıdır ?  yazısını okumanızı öneriyoruz. 

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55