Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Teknolojinin gelişmesi ve bizlerin günlük hayatımızda teknolojik imkanlardan faydalanma düzeyimizin artması, günlük olarak gösterdiğimiz efor ve buna bağlı olarak harcadığımız kalorinin azalmasına neden olmuştur.  Enerji sağlamak için yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerin miktarlarının aynı kalması bile orta vadede vücudumuzun bu enerjiyi yağ hücreleri olarak depolamasına neden olmakta, bu da toplumun daha fazla kilolu bireyleri haline gelmemizin ana sebeplerinden birisidir.

Elbette ki bizlerin kilo almamızdaki tek neden bu değildir, genetik yatkınlık, hormonal denge, dengesiz veya aşırı beslenme, sağlıklı olmayan gıdaların aşırı olarak tüketimi, kilo almanın elverişli olduğu dönemlerden geçme, psikolojik faktörler, kullanılan ilaçlar gibi nedenler de bu durumda etkili. Toplumun bireyleri olarak beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmeyi sevmediğimiz gibi,  süreç içerisinde sportif faaliyetleri de azaltarak bırakmamız, aldığımız kiloların verilmesini oldukça zorlaştırıyor, maalesef ki bu da orta vadede kilodan kaynaklı sağlık sorunlarının hayatımıza girmesi için imkân tanıyor.

Sağlığımız için sahip olmamız gereken ideal kilonun ne olduğunu yaklaşık olarak hepimiz biliyoruz. Bu kilonun üzerinde olan kilolardan kurtulmak için yapmamız gerekenlerinde ne olduğunun farkındayız. Günlük yaşamımız içerisinde yapmamız gerekenlerin yoğunluğu, minör sağlık sorunları ve diğer nedenlerle yapamadıklarımızın telafisi için yine teknolojik imkan ve araştırmalardan faydalanarak çözümlerin oluşturulması da alternatif olarak bizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Bu anlamda sizlerin bölgesel incelme ve zayıflama beklentilerinizi karşılamak, ihtiyaç duyduğunuz bölgelerinizdeki sıkılaşma ve toparlamayı sağlamak ve selülit görünümünü ortadan kaldırmak için polikliniğimizde kullanılan uygulama ve tedavilerin neler olduğuna bir göz atalım.

 

Velashape 3

 

 

Velashape 3, FDA tarafından onaylanmış ve 4 farklı teknolojiyi aynı anda uygulama bölgesinde kullanan, bu teknolojilerin birlikte kullanılması ile birlikte oluşan sinerji ile sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir teknolojidir.  Karın ve yan karın, kollar, kalça ve bacaklarda uygulanarak 3 seansta sonuçlar elde etmeyi amaçlayan,sıkılaşma ve toparlama, bölgesel incelme, selülitte iyileşme sağlamayı amaçlayan bir sistemdir. Uygulama   4 mevsim yapılabilir uygulama sonrası günlük hayata hemen devam edilebilir. Şimdiye kadar dünya üzerinde 3 milyondan fazla uygulama yapılmıştır.

 

Lenf Drenaj 

 

 

Lenf Drenaj masajı, diğer adı ile pressoterapi, vücudumuzda bulunan  basınç noktalarına dışarıdan sistematik bir şekilde ve farklı bölgelere farklı miktarlarda uygulanan  basınç aracılığı ile kan dolaşım sisteminin hızlanmasını veya düzelmesini, bu sayede de  vücutta yavaş çalışan veya çalışmakta zorluk çeken dolaşım sistemini hareketlendirmeyi ve hızlandırmayı hedefleyen bir tedavidir. Pressoterapi Uygulamalarının sonucunda selülit görünümünü azalttığı, cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olduğu, bölgesel incelmeyi desteklediği, gevşeyen kas dokusunun ve sarkık deri dokusunun toparlamasına yardımcı olduğu ve lenfatik sistem sorunlarını azalttığı tespit edilmiştir.        

 

Mezoterapi

 

 

Mezoterapi, 1952 yılından bugüne kadar devam eden bir medikal estetik tedavisidir. Mezoterapide, uygulama yapılacak olan bölgeye göre farklı kombinasyonlarda hazırlanan kimyasal veya bitkisel ürün karışımlarının derinin altına küçük dozlarda ve çoklu iğne girişleri ile enjekte edilmesi esastır.     Uygulama alanları oldukça fazla olan Mezoterapi uygulamasında en çok gerçekleştirilen tedavilerin selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama uygulamaları, elastikiyet kaybının önlenmesi ve elastikiyetin artırılmasına yönelik tedaviler olduğunu söyleyebiliriz.

 

X Well

 

 

X Well, oluşturduğu  farklı yönlerde etki edecek  titreşimler ile uygulama yapılan kişinin vücudunda   yoğun bir titreşim oluşmasını ve oluşan titreşimler sonucunda  vücut eklemlerinin ve kasların kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir işlemdir. Günde yaklaşık 10-15 dakika süren uygulamalar ile 45 dakikada harcayacağınız kaloriyi yakmanıza yardımcı olan bu sistem vücudun genel duruşunu güçlendirirken, kas dokusunun sağlamlığını ve elastikiyetini artırıyor.  Vücudun ürettiği mutluluk hormonunun artmasını sağlarken vücutta yağ yakımının artmasına ve lenfatik sistemin hızlanmasına yardımcı oluyor.

daha önce ele aldığımız  Lazer Epilasyon yazısını okumanızı öneriyoruz

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

 • tülay çağlar güven
  selülit tedavisi ve bacajklarımda kılcal damarlar ... Devamı...
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Tülay Hanım, sorunuzla ilgili yanıtı ileti... Devamı...
 • Büşra Çetin
  Öncelikle merhaba, 24 yaşındayım ve yaklaşık 6 ay ... Devamı...
  • Doktor Cevabı
   Merhaba, bölgesel incelme ile vücutta bulunan yağ ... Devamı...
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55