Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Botoks’un Yan Etkileri

Botoks’un Yan Etkileri

Çoğunlukla göz ve ağız çevresi, alın bölgesi gibi alanlarda görülmekte olan bu kırışıklıklar uzayan süreçte giderek kalıcı hale gelmektedir. Botoks uygulamasının doğru uygulandığında çoğu zaman herhangibir komplikasyon görülme sıklığı çok azken yanlış uygulama sonrasında bazı yan etkiler gösterebilmektedir.  Botoks yönteminin gebelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaması gerekmektedir.

Botoks İçin Sorulan Sorular

 

 

Botoks ile ilgili merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Estetik alanında kullanımı son yıllarda daha fazla artan bu uygulama, önceki yıllarda yalnızca sağlık sektöründe kullanılmaktaydı. Çoğunlukla nörolojik hastalıklar, şaşılık gibi hastalıklarda etkili olan bu ilaç maddesi, şimdilerde cilt üzerinde yer almakta olan kırışıklıkların yok edilmesinde kullanılmaktadır. Kozmetik alanında büyük bir devrim niteliği taşımakta olan Botoks uygulaması kısa zamanda tüm dünya ülkelerinde yaygınlaşmıştır. Botoks uygulaması hakkında sıklıkla sorulmakta olan sorular arasında Botoks felçe yol açarmı? sorusu yer almaktadır. Dünya üzerinde her geçen gün gelişme göstermekte olan bu uygulama risk oluşturması açısından akılda soru işaretleri bırakmaktadır. Uygulama sırasında sinir hücrelerine enjekte edilmekte olan maddenin geçici bir süre sinir üzerinde kasılma yaratması, felç olarak nitelendirilmemelidir.

Botoks Özellikleri

Botoks yöntemi, yaklaşık olarak 15 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasındaki olumlu etkinin görülme süreci yaklaşık olarak bir haftalık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Uygulama alanları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Çoğunlukla alın bölgesi, göz çevresi ve üst dudak kısımlarında uygulanmakta olan bu yöntem zamanla koltuk altın, el ve ayakta belirli nedenlere bağlı olmaksınız oluşmakta olan aşırı terlemelerin önlenmesi adına başlanan tedavi sırasında da kullanılmaya başlanmıştır. 

Daha önce ele aldığımız Botoks Yan Etkileri yazısını okumanızı öneriyoruz.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55