Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Botulinum Toksin Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Botulinum Toksin Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kırışıklığa neden olan kasların rahatlamasın sağlayan botox uzman hekim tarafından yapılması gerekir. Bu işlem uzmanlık isteyen bir konudur. Detaylı ve analizlerin tam yapılarak işlemin yapılması sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olur. Günümüzde birçok kişi Botox’un sunduğu hizmet içeriğinden yararlanıyorlar. Kas içine enjekte edilen botox ile kısa süre de sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tedavisi 5 ile 10 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Tedavi süresi ise 4 ve 8 ay arasında devam eder.

Botulinum Toksin Tedavisi Kimlere Uygulanır

İlgili tedavide en iyi sonuç 25 ile 65 yaş arasında alınıyor. Yüzünde kırışık olan herkes bu tedavi yönteminden yararlanabilir. Botox ince ve küçük iğnelerle ile kırışıklığın olduğu bölgeye uygulanır. Tedavide çok küçük iğneler kullanıldığı için herhangi bir acı hissi de oluşmaz. Anestezi gerektirmeden uygulanan modern bir yöntemdir. Uygulamadan sonra gündelik yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Herhangi bir şekilde yan etkisi bulunmuyor. Nadiren kızarıklık ve morarma görülebilir. Ağrılı bir yöntem olmadığından dolayı profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tedavi uygulandıktan sonra 3 iş gün içerisinde değişiklikleri fark etmeye başlarsınız. Uygulama yapıldıktan sonra mutlaka uzman hekimin tavsiyelerine uyulması gerekir. Bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Botulinum Toksin Hangi Bölgelere Uygulanır

Botulinum Toksin uygulama aşamasında sürecin nasıl olduğunu ve sizleri nelerin beklediğini de doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Doktorunuz ile olan iletişiminiz de tedaviye etki eden unsurlar arasında yer alır. Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için bu uygulamanın faydalarından yararlanabilirsiniz. Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları için de uygulanmaktadır. Uygulama sonrası oluşan kırışıklıklar gidecek ve görsel olarak yüzünüz daha şık duracaktır. Günümüzde en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi de dudak olarak karşınıza çıkıyor. Dudağınıza botox uygulaması yaptırarak daha görsel seviyesi yüksek olan bir dudak modeline ulaşabilirsiniz.

Uygulanacak olan alanlar arasında boyun bölgesi kırışıklıkları da yer alıyor. Uygulama çok küçük iğneler yardımı ile yapıldığından dolayı herhangi bir şekilde acı hissi oluşmayacaktır. Bundan dolayı güven içerisinde uzman hekim desteği ile sonuca ulaşabilirsiniz. Burundan ağza doğru inen çizgiler için de kullanılmaktadır. Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler için de botox yaptırılmaktadır. Ayrıca yanak sarkmaları olan kişiler de bu tedavi yönteminden yararlanarak sağlıklı bir sonuç elde edebilirler.

Dekolte bölgesi kırışıklığı ile gülme kusur ve simetri bozuklukları için de uygulanabilmektedir. Alın bölgenizde kırışıklık var ise ilgili hizmet içeriğinden yararlanarak kaliteli bir sonuç elde edebilirsiniz. Doğru uygulanan yöntem ile sizde yaşam kalitenizi bu yönde arttırabilirsiniz. Botulinum Toksin yapıldıktan sonra kişi normal yaşamına dönebilir. 1 veya 1 saat sonra makyaj yapabilir ve duş alabilir. Dikkat edilmesi gereken en öneli ayrıntı uygulama yapıldıktan sonra alkolden 3 gün boyunca uzak durulması gerektiğidir.

Daha önce ele aldığımız  Botulinum Toksin yazısını okumanızı öneriyoruz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55