Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Botulinum ToksinTerleme Tedavisi

Botulinum Toksin Terleme Tedavisi

Botulinum Toksin ( orijinal adı ile botox, tıp bilimindeki adı ile Botulinum Toksin Tip A) Botulinum Toksin uygulamaları konusunda da bahsettiğimiz gibi; özel bir bakteriden elde edilen bir protein olma özelliğini taşıyan bir nörotoksindir. 30 yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olan bu ürün, yaklaşık 80 ülkede kullanılmakta ve ülkemizde son 10 yıl içerisinde kullanımı oldukça artmış bir ürün olma özelliği göstermektedir. Farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir üründür, Medikal Estetik alanında Botulinum Toksin uygulamalarının yapılmasında ve Aşırı Terleme (hiperhidrozis) rahatsızlığının tedavisinde kullanılmaktadır. Botulinum Toksin Terleme tedavisi ile 15 dakikalık bir işlem sonucunda yaklaşık 1 yıla kadar süren bölgesel terlemeden kurtulmuş olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Terleme, vücudumuzun bulunduğu ortamla arasındaki ısı değişimlerinin vücudumuza yansımasını eşitlemeye çalıştığı bir denge sistemidir. Bu sistem, ter bezleri adı verilen ve irade dışında çalışan bir sistem olan sempatik sinir sistemi adı verilen bir sistem aracılığı ile çalışır.

Terlemenin aşırı düzeyde olması, tüm vücutta olabileceği gibi vücudun bazı bölgelerinde de olabilir. Tüm vücudun terlemesi, bir rahatsızlığın olduğu anlamına gelmeyebilir. Aşırı kiloya sahip kişileri normal bir kiloya sahip olan kişilere göre daha fazla terlemesi, aşırı kilolu kişilerin daha fazla efor sarfetmesinden kaynaklı bir durum olabilir. Aşırı terlemenin bölgesel olması, sempatik sinir sisteminin aşırı çalışmasının bir sonucudur.

Botulinum Toksin terleme tedavisinde uygulama ilk etkilerini yaklaşık 3 gün ile 1 hafta arasında göstermeye başlar, 10 gün ile 2 hafta arasında daha etkin bir sonuç gözlemlenir. Bu uygulamanın kalıcılığının 1 yıla kadar devam ettiği gözlemlenmiştir.

daha önce ele aldığımı yüz dolgusu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55