Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, yüzümüzün farklı bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesi olan Hyaluronik asitin burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilen estetik uygulamadır. Burun Dolgusunun uygulama prensipleri, yüzümüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen yüz dolgusu uygulamaları ile aynıdır. Dolgu malzemesinin burun bölgesine uygulanmasının asıl sebebi, cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan estetik sorunların azaldığı veya ortadan kaldırıldığı bir görünüm elde edilmesidir.

 

Burun Dolgu Kalıcı Mıdır? 

 

 

Burun dolgusunun kalıcılığı, uygulanan bölgeye, miktara, daha önce o bölgeye uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 ile 18 ay arasında bir süreye kadar kalıcılık gösterebilmektedir.

 

Burun dolgusu ile yapılabilecek işlemleri genel olarak belirtmemiz gerekirse;   Burun eğriliklerinin tamamen giderilebilmesi veya sorunun hafifletilebilmesi, Ameliyat sonrasında oluşan problemlerin ortadan kaldırılması, burundaki asimetrik görünümün düzeltilmesi, Burun ucunun kaldırılabilmesi, Burun sırtının düzleştirilebilmesi, Burun ve alın arasındaki bölgenin düzeltilebilmesi, Burun ile dudak arasındaki bölgenin belirginleştirilmesi, Burun kanadının çentiklenmesi sorununun ortadan kaldırılması olarak belirtilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz sorunları ameliyatsız olarak ortadan kaldırılması burun dolgusu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir fakat Burun dolguları ile burunun yerine getirmekte zorlandığı fonksiyonları düzeltmek mümkün değildir.

Burun dolgusu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Burun dolgusu uygulamasının Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi, gerek uygulamanın başarısı, gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

Burun dolgusu uygulamaları, doğuştan gelen veya dış etkenlere bağlı sorunlardan oluşan görünüm bozukluklarının giderilmesinde yardımcı olurlar....

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

  • Hakan Çetin
    Seda Hanım, ismim Hakan, burun dolgusu dediğiniz i... Devamı...
    • Doktor Cevabı
      Merhaba Hakan Bey, burun dolgusu işlemi ameliyatsı... Devamı...
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55