Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu, dudakların daha kalın ve daha dolgun olmasını isteyen kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Yüz dolgusu ile arasındaki en büyük fark, dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asitin dudak yapısına özel olarak formülize edilmiş olmasıdır. Yüzümüzün diğer bölgeleri için kullanılan dolgular, dudak yapısında istediğimiz etkiyi sağlayamamaktadır.

Dudak Dolgusu için kullanılan madde, vücudumuzun bu işi yapmak için kendisinin ürettiği madde olan hyalüronik asitin dudaklar için özel olarak üretilmiş olan şeklidir. Hyalüronik asit, dudak dokusunun içine enjekte edildikten sonra vücudun ürettiği hyalüronik asit ile birleşir ve uygulama bölgesinde elde edilmek istenen sonucun sağlanmasına yardımcı olur.

Dudak dolgusu uygulaması sonrasında Hyalüronik Asit sonrasında vücudumuzda bulunan suyun bir kısmını emerek uygulama bölgesinde bir yastıklama görevi görür, bir dolgunluk sağlar. Bu yastıklama görevi, uygulama bölgesinin yukarıya doğru itilmesi sayesinde dudaklar daha belirgin hale gelir ve daha dolgun dudaklara sahip olmamıza yardımcı olur. Hyalüronik ait zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılmakta ve uygulama bölgesi, uygulama gerçekleştirilmeden önceki haline süreç içerisinde dönmektedir.

Dudak dolgusu, birkaç farklı nedenle uygulanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kalın ve daha dolgun bir görünüm elde etmek, İnce dudaklara hacim kazandırılıp dudak hattının belirginleştirilmesini sağlamak, yaşlanma etkisinin belirginliğini azaltmak ve mevcut olan bir asimetrik görünümün ortadan kaldırılmasını sağlamak olarak nedenleri sıralamak mümkündür.

Dudak dolgusu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Dudak dolgusu uygulamasının Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi, gerek uygulamanın başarısı, gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

Dudakta dolgu enjeksiyonu işlemi, dudak için özel olarak üretilen ve dudağın damarlı yapısına uygun Hyaluronik Asit temelli dermal dolgu ürünleri ile ...

Dudak dolgusu sonrası bazı yan etkiler oluşabilir. Çok ciddi olmamakla beraber dikkate alınması gereken bu yan etkilerin bazıları morarma ve şişliktir...

Dudak dolgusu yaptırmaya karar veren kişinin öncelikle işlemi yaptıracağı kişiyi ve mekânı çok iyi araştırarak seçmesi gerekmektedir.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

  • Fülya TEZCAN
    Merhaba 17 yaşındayım dudak dolgusu yaptırmak isti... Devamı...
    • Doktor Cevabı
      Merhaba Fülya, konu ile alakalı tarafınıza iletişi... Devamı...
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55