Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Erkeklerde Lazer Epilasyon

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon

 Erkeklerinde kadınlar kadar bakımlı görünmesi aşırı göze çarpan tüylerden kurtulması artık mümkün. Lazer epilasyonun çıkması ile erkeklerde aşırı kıllanma problemi sorunlarından kurtuluyor. Erkeklerin kıl yapıları kadınlara oranlara daha sert ve kalın olduğundan dolayı lazer epilasyon işleminde biraz daha ağrı duyabilseler de uzun zamanlı ve etkisi daha çok olan lazer epilasyona daha ılımlı yaklaşabiliyorlar.

Aşırı Tüylü Olan Kişiler Hangi Lazeri Kullanmalı?

 Kıl tipleri farklı olan erkekler için diode lazer tekniği kullanılması önerilmekte. Bu uygulama ile erkeklerde omuz, sırt, kol, el kıllarının yok olmasında etkili bir yöntem olarak diode lazer tekniği kullanılmaktadır. Yaklaşık bölgenin durumuna göre 10 dakika ve yoğunluğa göre 45 dakika olan uygulama yapılarak fazla kıllardan kurtulmanız mümkündür.

Epilasyonun Uzamasına Neden Durumlar

  • Yaş
  • Tüyün miktarı
  • Hormon durumu
  • Kilodan dolayı tüy gelişimin artması
  • Genetik etnik yapı(koyu tenlilerde seanslar uzayabilir) 

Lazer Sonrası Erkeklerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Lazer sonrası cildinizde kızarıklıkların olması normaldir. Lazerden sonra güneşe çıkmamanız tavsiye edilir. Cildinizin tahriş olmasını sağlayacak ürünlerden kaçınarak cildinizin iyileşmesini hızlandırabilirsiniz. Zorunlu durumlarda güneş kreminden yararlanabilirsiniz.

 

 Güzel görünmek kadın ve erkeklerin genel yapısında vardır. Özellikle yaz aylarında utandığınız kıllardan lazer epilasyon  merkezinde yapılacak seansla kurtulmanız mümkündür. Lazer seçiminde ten renginiz ve cilt yapınız değerlendirilerek uzman dermotolog tarafından hangi lazere uygun göründüğünüz belirlenecektir. Erkek kıl yapısı kalın ve yoğun olduğundan 800- 810 Nm dalga içeren diode lazer uygun olarak yapılmaktadır. Lazer seansları kıl yoğunluğuna gre değişmekte yaklaşık 6- 8 hafta arasında farklılık göstermektedir.

Lazer işleminde ışın kıl köklerine ulaşarak tamamen tüyü yok etmektedir. Bazı kişilerde yok olan tüylerin tekrar çıkabildiği görülebilir. Uzun süreli tüylerden kurtulmak için lazerin etkisi kalıcı ve kesin çözümdür. Hayatınızı kabusa çeviren ve sorun olan tüylerden lazer epilasyon yöntemi ile kısa sürede kurtulabilirsiniz. Temiz bir tene sahip olmak için lazer epilasyon ankara ile lazer epilasyon yöntemi sayesinde kurtulabilirsiniz. Daha güzel bir vücuda kavuşmak için kendinize olan güveninizi yeniden kazanmak için can sıkıcı tüylerden kurtularak hayata daha güzel bakabilirsiniz.

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55