Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Gebelikte Lazer Epilasyon

Gebelikte Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon teknolojisi ne olursa olsun hamilelik döneminde anne adaylarının lazer epilasyon uygulaması yaptırmamaları tavsiye edilmektedir. Eğer bu kişiler lazer epilasyon uygulamasına hamilelik öncesi başlamışsa bile ya da hamileliğini lazer epilasyon işlemleri sırasında öğrenmişse uygulamalara doğum gerçekleşene kadar ara vermeleri gerekir. Hatta doktorlarına danıştıkların zaman doktorlarının anne adaylarına vereceği tavsiye bebeklerinin emzirme dönemi bitene kadar lazer epilasyon uygulamasına girmemeleri olacaktır.

Bu konuyla ilgili yapılan bilgi araştırmasında hamilelik döneminde anne adaylarının epilasyon ya da başka amaçlarla lazer ışınlarına maruz kalmamaların gerektiği sonucuna ulaşılmıştır. Yaptıracağı bölge ya da lazer epilasyon cihazının en son model olması bu kuralı değiştirmemektedir. İster yüz bölgesi için olsun ister vücut bölgesinde herhangi bir yere uygulansın hamilelik döneminde lazer epilasyon hem kendiniz için hem de bebeğiniz için zararlı olabilir.

Zaten uzmanların yaptığı açıklamaya göre hamilelik döneminde anne adaylarının hormonal çalışma düzeni normal zamanlara göre çok farklıdır. Bu döneme özgü olan hormonal bozukluklardan dolayı kişide normalden fazla kıllanma olabilir. Bunun altında yatan sebep hem hamilelik sürecinin normal seyri hem de bu dönemde kullanılan bazı hormon ilaçlarıdır. Normal şartlarda bile hormon ilacı kullanan kişinin lazer epilasyon uygulaması için tedavisinin bitmesini beklemesi gerekirken hamilelik döneminde olan bir kişinin lazer epilasyon uygulamasını yaptırması çok zamansız bir uygulama olacaktır. bu yüzden hem bebeğinizin sağlığı için ve uygulamanın işe yararlılığını artırmak için lazer epilasyon yaptırmak isteyen anne adaylarının hamilelik döneminin bitmesini ve emzirme döneminin bitmesini beklemesi gerekmektedir.

Gebelik bitiminden sonra lohusalık sürecinde gebelik hormonlarının kandaki seviyesi azalacağından hamilelik döneminde oluşan aşırı kıllanmalar da kendiliğinden yok olacaktır. Bu açıdan da düşünüldüğü zaman lazer epilasyon uygulamasının yaptırılması için hamilelik döneminin bitip ve bu döneme özgü hormonal etkilerin ortadan kalkmasını beklemek en doğru karar olacaktır. her ne kadar bu dönemde yaşanan kıllanmalar anne adaylarının canını sıksa da bu kıllanmaların geçici olduğunu unutmamalı ve bu kıllanmalardan dolayı lazer epilasyon yaptırmamalı. Ama bu süreci atlattıktan sonra yine doktorunuza danışarak lazer epilasyon uygulaması için uygun zaman olup olmadığını öğrenip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Daha önce ele aldığımız yüz epilasyonun'da dikkat edilmesi gerekilenler yazımızı okumanızı öneriyoruz...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

  • Hamile olduğumu öğrenmeden önce lazer epilasyon yaptırdım, şuan devam etmemem öneriliyor sizce bir sorun yaşar mıyım hamileyken lazer epilasyon yaptırırsam.
    • Doktor Cevabı
      Lazer epilasyon teknolojisi ne olursa olsun hamilelik döneminde anne adaylarının lazer epilasyon uygulaması yaptırmamaları tavsiye edilmektedir. Eğer bu kişiler lazer epilasyon uygulamasına hamilelik öncesi başlamışsa bile ya da hamileliğini lazer epilasyon işlemleri sırasında öğrenmişse uygulamalara doğum gerçekleşene kadar ara vermeleri gerekir. Hatta doktorlarına danıştıkları zaman doktorlarının anne adaylarına vereceği tavsiye bebeklerinin emzirme dönemi bitene kadar lazer epilasyon uygulamasına girmemeleri olacaktır.
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55