Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling (soyma) işlemi, bir veya birden fazla kimyasal asit veya solüsyonun cilde uygulanması ve cildin yüzeyinde kontrollü bir hasar oluşturularak cildin altındaki sağlıklı derinin yüzeye çıkarılmasını hedefleyen bir uygulamadır. Bu uygulama ile deriyi canlandırma ve gençleştirme, kırışıklıkların azaltılması, cilt yüzeyinde bulunan sivilce ve akne lekeleri gibi ciltte istenmeyen lekeleri giderme, cildin genel görünümünü iyileştirerek uygulanan kişiye daha iyi, pürüzsüz ve daha nemli bir cilt kazandırma gibi etkilerin sağlanması amaçlanır.

Kimyasal peeling işlemi ile cilt yüzeyinde gerçekleştirilen kontrollü hasar cildin katmanlar halinde soyulmasını sağlar. Burada oluşturulacak hasarın derinliği, cildimizin barındırdığı sorunların derinliğine göre Uzman Doktor tarafından belirlenmektedir.

Kimyasal peeling uygulaması ile gerçekleştirilen tedavileri şu şekilde sıralamak mümkündür; Güneşin ve kalıtımsal nedenlerin ortaya çıkardığı yaşlılık belirtileri, Gözaltı ve ağız çevresinde bulunan kırışıklıklar, akneler ve sivilce izleri, güneşin ve yaşlanmanın neden olduğu lekelenmeler, çiller, hamilelik sürecinde oluşan lekeler ve doğum kontrol haplarının neden olduğu lekelenmeler.

Uygulama sonrasında kimyasal peeling işlemini gerçekleştiren kimyasallar kullanılan solüsyona uygun bir etken madde ile nötralize edilerek kontrollü hasarlanma sonlandırılır. Bu işlemde oluşturulan etki, cildin yandığını sanarak yanmaya karşı bir tepki vermesini sağlamaktır. Kimyasal peeling işlemi yüzeyel, orta derinlikte ve derin kimyasal peeling olmak üzere üç farklı aşamada gerçekleştirilmektedir. Soyma işleminin bitmesi ile cildi iyileştirmeye yardımcı ve yatıştıran bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

Kimyasal Peeling (soyma) işlemi, bir veya birden fazla kimyasal asit veya solüsyonun cilde uygulanması ve cildin yüzeyinde kontrollü bir hasar oluştur...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55