Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak amaçlı uygulanan lazer epilasyon işlemi aşırı bir acı hissi uyandıran bir uygulama değildir. Ama acı hissinin derecesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha açıklayıcı olabilmek adına hissedilin acıyı şöyle tarif edebiliriz. Lazer epilasyon uygulaması sırasında uygulanan bölgeye milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Bu atışlar sırasında kişinin hissedeceği şey o bölgeye bir paket lastiği çarpma hissine benzer bir his olacaktır ya da bundan daha hafif bir his olacaktır. Yalnız bayanların en hassas bölgesi olan genital bölgede bu acı biraz daha fazla olabilir.

Eğer kişinin cildi çok hassas ise ya da ağrı eşiği çok düşük ise lazer epilasyon sırasında ağrıyı azaltıcı bazı kremler kullanılmaktadır. Bu sayede daha konforlu bir lazer epilasyon işlemi yapmak mümkündür. Ama genel olarak baktığımızda özellikle hassas bölgelere uygulanan lazer epilasyon iğneli epilasyon ya da ağda gibi yöntemlerine göre çok daha az acı hissi vermektedir. Hatta sürekli gelişme gösteren bir sektör olduğu için günden güne lazer epilasyon cihazları daha da gelişmekte ve  daha az ağrılı uygulama yapabilmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında ise kişinin  ağrı ya da acı hissetmesi çok nadir görülen bir durumdur. Bazı durumlarda uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık ya da şişlik oluşabilir ama bunun içinde kullanıldığında çabuk sonuçlar veren özel kremler vardır. Lazer epilasyon sonrasında oluşan böyle durumlarda bu kremleri uygulama bölgesine sürerek bu bölgedeki kızarıklık ve şişliği giderebiliriz.

Lazer epilasyon yaptıran kişinin acı hissi duyması cilt yapısının hassaslığıyla doğru orantılı olduğu kadar kişinin bazı noktalarda dikkatli davranmasıyla da alakalı bir durumdur. Örneğin lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kişi cildine her zamankinden biraz daha fazla özen göstermelidir. Kuru bırakmamalıdır ve güneşten cildini korumalıdır. Bu tür önemli noktalara dikkat edildiği sürece hem lazer epilasyon sırasında hem de sonrasında kişinin hissedeceği acıda büyük oranda azalma olacaktır. Kısacası lazer epilasyon kıllardan kurtulmak için uygulanan yöntemler arasındaki en az acı hissi uyandıran yöntemdir diyebiliriz ama dediğimiz gibi istisnai durumlarda hissedilen acı biraz daha fazla olabilir.

Daha önce ele aldığımız Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır? konusunu okumanızı öneriyoruz...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55