Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer epilasyon ağrılı bir işlem midir ?

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?

1995 yılından beri lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları ile birlikte, çoğu kişi istenmeyen tüylerinden kurtulmaktaydı. 2008 yılına kadar lazer epilasyon uygulamaları ağrılı bir işlem olarak uygulanmaktaydı. 2008 yılından sonra, teknolojinin gelişmesi, lazer epilasyon teknolojisinde de yeniliklere neden olmuştur. Son yıllarda yenilenen lazer teknolojisi ile ağrısız bir şekilde, 40 dakika gibi bir sürede tüylerinizden kurtulabilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çoğu kişinin başvurduğu lazer yöntemi günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Güvenilir ve hijyen kurallarına uygun lazer epilasyon merkezlerinde, ağrısız şekilde tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonda kullanılan son teknolojik aletler, ağrıya neden olmamaktadır. Lazer epilasyonun ağrılı geçip geçmemesi, kişinin acı eşiğiyle de alakalı bir durumdur.

Lazer Epilasyon Yaptıracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Günümüzde kullanılan lazer epilasyon aletleri, istenmeyen tüylerden kısa sürede ve ağrısız şekilde kurtulmanızı sağlamaktadır. Vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması yapacak kişilerin, uzman ve tecrübe sahibi kişilerden oluşması önemlidir. Her kişinin acı eşiği farklı olduğundan, lazer sırasında batma hissi gibi bir his oluşmaktadır. Çok hafif bir his olsa da kişilerin acı hissine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle bayanlar, lazer epilasyon yaptırırken, genital bölgede hafif acı hissi duyduklarını belirtmektedirler. Fakat bu konuda, kremler önerilerek, epilasyon öncesi ve sonrası ağrı hissedilmesi önlenmektedir. Hassas cilde sahip kişilere krem kullanmaları önerilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon yaptıracak kişiler; hijyen kurallarına uygun ortamlarda ve tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmesi gerekir. Epilasyon yaptırıldıktan sonra, uygulanan bölgede kızarıklık ve şişkinlikler oluşabilmektedir. Bu şikâyetler normal olmakla beraber, özel kremler ile iyileşebilmektedir. Lazer uygulaması yapılan cilde, daha öncekinden daha iyi bakılması gerekmektedir. Epilasyon sonrası cildin güneşe maruz kalmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Epilasyon uygulanan bölgesin kuru kalmamasına dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon yapılırken hissedilen çok hafif batma hissi, sonrasında kendiliğinden geçmektedir. Kişilerin ağrı eşiğine göre değişiklik olduğundan, ağrılı bölgeye özle kremler uygulanarak, ağrı oluşması engellenmektedir. Lazer epilasyon sonra bakımın iyi yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.  

 

Lazer epilasyon hakkında faha fazla bilgi için lazer epilasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55