Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer epilasyonda yaş sınırı nedir ?

Lazer epilasyonda yaş sınırı nedir?

Lazer epilasyon günümüzde kadın ve erkeklerin sıkça başvurdukları hizmetler arasındadır. Bu hizmet ile kişi belirli seanslar de uzman hekim eşliğinde tüylü olan bölgeye ışık uygulanarak tüy köklerinin kurutulması hedeflenir. Lazer epilasyonda genellikle kişilere kesin çözümler sunulur ve kişi hayatının kalan kısmında tüy sorunlarından kurtularak bir yaşam sürer. Fakat lazer epilasyon için erken davranmak isteyenlerin en merak ettiği detay lazer epilasyon da yaş sınırı nedir? Sorusu oluyor. Küçük yaşlarda hormon sorunları yaşayanlar için bir mucize niteliği taşıyan bu durum için bazen kişiler aceleci olabiliyor. Özellikle ergenlik evresine giren çocukların ebeveynleri bu konuda araştırmaya giriyorlar.

Lazer Epilasyon İçin En İdeal Yaş Ortalaması

Her ne kadar kız çocukları erken yaşta serilip serpildiğinden dolayı kızları için hemen olmasını isteyen anneleri için lazer epilasyon da yaş sınırı nedir? Engeline takılıyorlar. Burada belirtmek isteriz ki yaş sınırı olarak 18 belirlenmiştir. Yukarı tüm yaştaki kişiler de bu durumdan faydalanmaları mümkün olmaktadır. 18 ve üstü olarak nitelendirilen bu sistem daha önceki yaşlara önerilmemektedir. Kişinin gelişim evresini tamamlaması ve bu evre sürecinde herhangi bir zararlı ışın almaması için bu sınır konmuştur. Erken yaşta yapılması önerilmeyen lazer için de en önemli detay kişinin doğru bir merkez bularak iyi bir uzman tarafından bu hizmeti alması önerilir.

Her Merkez Kaliteli Hizmet Vermez        

Herkesin bildiği bir deyim vardır; “Bağdat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma” gerçekten de bu deyim bu konu içinde geçerlidir. Daha uygun fiyatlı bir yere gideyim derken veya hiç araştırmadan bir epilasyon merkezinden hizmet alayım derken yanlış bir işlem ile bir dolu olumsuzluk yaşayabilirsiniz. Bu yüzden nasıl ki lazer epilasyon da yaş sınırı nedir? Diye araştırma yapıyorsak aynı şekilde kaliteli bir uzman ve merkezi içinde aynı araştırmayı yapmalıyız. Yanlış uygulanacak olan bir epilasyon ciltte kalıcı yanıklara ve kalıcı cilt lekelerine yol açabilir. Bu yüzden hizmet alacağınız yeri çok iyi araştırmalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

Daha Önce Ele Aldığımız  Yüz Epilasyonunda Bilinmesi Gereken Ayrıntılar  Konusunu Okumanızı Öneriyoruz...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

  • Merhaba ben 17 yaşındayım Lazer Epilasyon Yaptırabilir miyim?
    • Doktor Cevabı
      Merhaba, 17 yaş lazer epilasyon için uygun değil hormonel gelişiminiz tamamlandıktan sonra yaptırmanızı öneririz.
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55