Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon aletleri, kıl köklerini gördüğü her yere uygulanabilmektedir. Kıl köklerini tamamen kurutup, tekrar çıkmasını engellemektedir. Kadınların yüz, koltuk altı, kol, bacak, genital bölge, dudak üstü, göğüs ucu, göbek, bel, boyun ve bikini bölgesi gibi tüm bölgeye lazer uygulaması yapılabilmektedir. Erkeklerde ise; sakal üstü, sırt, omuz, ense, ayaküstü, kas üstü, koltuk altı, boyun ve kulak bölgelerinde, lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Lazer epilasyon tedavisi tüm yüze uygulanabilirken, göz çevresinden uzak tutulması ve kuruyucu kullanarak, lazer epilasyon yapılması gerekmektedir. Bu şekilde cildiniz zarar görmeden lazer epilasyon yaptırmak için lazer epilasyon uzmanı kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Hissedilir?

Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgelere bakıldığında, tüylerin bulunduğu her alana epilasyon uygulaması yapılabildiği görülmektedir. Göz çevresi ve gözaltı haricinde tüm bölgelere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Fakat epilasyon yapılan bölgelerde, hassasiyet derecesine göre belli ağrı ve yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Normalde bacaklara yapılan lazer tedavisinde yan etki ve ağrı görülmezken, bayanların genital bölgeleri daha hassas olduğu için lazer epilasyon yapılan bölgede hafif derecede ağrı hissedilebilmektedir. Bu tür şikâyetleri yaşamamak adına, epilasyon sonrası özel kremler kullanabilirsiniz. Her kişinin ağrı eşiği farklı olmaktadır. Bu yüzden lazer yaptıracak kişiler, vücudunun hassas olduğu konusunda, epilasyon uzmanlarını bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Erkek Ve Kadınlarda Lazer Epilasyon Uygulaması

İstenmeyen tüyler sadece kadınların değil erkeklerin de sorunu haline gelmiştir. Günümüzde son teknoloji ile üretilen cihazlar sayesinde, istenmeyen tüylerinizden kısa sürede ve ağrısız şekilde kurtulabilirsiniz. Genellikle, kıl köklerinin kalınlaşması ve batık gibi sorunlar yüzünden, birçok kişi lazer epilasyon yöntemiyle, bu şikâyetlerden kurtulmaktadır. Kadınlarda genellikle her bölgeye lazer tedavisi uygulanabilirken, erkekler; omuz, sırt, sakal üstü, kas üstü ve ayaküstü gibi bölgelere lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. Kadınlar daha sınırsız şekilde tüm tüylerin olduğu bölgelere lazer epilasyon yaptırarak, istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde, bir uzmana danışarak, gerekli bilgiler aldıktan ve cildiniz hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra, güvenilir bir şekilde, lazer tedavisi yaptırabilirsiniz.

Daha önce ele aldığımız Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekilenler konusunu okumanızı öneriyoruz...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

  • Sırtımda ve göbek bölgeme lazer epilasyon uygulatabilir miyim ?
    • Doktor Cevabı
      Merhaba Eylül Hanım, siz uygun lazer epilasyon yönetimini öğrenmek 0(312) 465 05 65 numaralı telefondan ulaşarak iletişime geçebilirsiniz.
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55