Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer epilasyon hangi yaşlarda yapılabilir?

Lazer Epilasyon hangi yaşlarda yapılabilir?

Lazer epilasyon artık hayatımızın vazgeçilmez uygulamalarından bir tanesidir. Hayatımızı kolaylaştıran ve bizi daha iyi hissettiren lazer epilasyon uygulaması artık hemen hemen hayatımızın tüm alanlarında görülmekte ve herkes tarafından dile getirilmektedir. Günümüzde teknoloji sayesinde cihazların gelişmesiyle uygulama acı eşikleri oldukça düşürülmüştür. Bu sayede de lazer epilasyon hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Çoğunlukla gelen sorulardan bir tanesi olan lazer epilasyon hanki yaşlarda yapılır ? ve lazer epilasyon yaş aralıkları nelerdir ? gibi soruları yanıtlamak istiyoruz.

 

Lazer Epilasyon için en uygun yaş sınırı nedir ?

Lazer epilasyon yaş sınırı konusunda verilebilecek en net cevap 18’dir. Ergenlik çağındaki erkek ve kızların yanlış lazer epilasyon uygulamaları yapıldığı ve tüylenmelerin daha da arttığı görülmüştür. Kız ve erkeklerde ergenlik döneminin ve hormonları yerine oturması için belirli bi süre gerekmektedir. Bu evrelerde lazer epilasyon yapılacak bölgelerdeki hormonlar kendini dengelemek için tekrar çalışacak ve ileriki safhalarda daha dirençli olacaktır. 

 

Lazer epilasyonda doktor, klinik ve hastahanelerin önemi nedir ?

Bu yüzden Lazer epilasyon öncesi mutlaka bir dermatolog ile görüşülmeli ve doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusunda haraket edilmelidir. Özellikle ergenlik dönemindeki kişilerin hormonları ile ilgili en net bilgiyi ancak doktorunuz verebilir. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatsız çalışan ve doktor kontrolünde yapılmayan uygulamalar ileriki yıllarda kötü sonuçlar alınmasına neden olabilir. Bu yüzden her zaman doğru klinik ve hastahanelerin seçilmesi ve işlemlerin doktor kontrolünde yapılması çok önemlidir.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55