Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır?

Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır?

Lazer epilasyon yöntemi ile kıl köklerinize ışınlar gönderilerek bu bölgedeki kıl köklerinin yakılması hedeflenir. Böylece bu bölgedeki tüylerin azalması sağlanır. Yönteme bakıldığında çok tercih edilebilir bir yöntem olduğu açıkça anlaşılıyor. Peki, lazer epilasyon uygulamasından sonraki süreç nasıl olacak? Yani iyileşme süreci var mı? Varsa bu süreç ne kadar sürecek? İşte bu yazımızda sizleri bu konu hakkında aydınlatmaya çalışacağız.

Lazer epilasyon uygulaması yaptıran bir kişi normal şartlarda bir sağlık problemi ya da cilt rahatsızlığı gibi problemler yaşamamaktadır. Ama bazı kişilerin cilt hassaslığından kaynaklanan bazı istisnai durumlarda bu kişilerin uygulama sonrasında ufak tefek şeylere dikkat etmesi kendi iyiliklerine olacaktır. Örneğin lazer epilasyon uygulamasından sonra hassas cilt yapısına sahip kişilerde nadiren de olsa hafif kızarıklık ya da ciltte hafif bir kabarıklık oluşabilir. Bu tür durumlar genelde birkaç saat sonra kendiliğinden geçmektedir ama çok nadiren de olsa bir iki gün de sürebilir. Bu kısa süreci daha rahat atlatmak için kişinin günlük bir nemlendirici kullanması ve güneşten uzak durması yeterli olacaktır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey nemlendiricinin anti bakteriyel bir krem olmamasıdır. Bu tip kremler lazer epilasyon uygulamasının hemen ardından kullanıldığında o bölgede deri ölmesine neden olabilmektedir. Kısacası cildinizin kurumasına izin vermeyin yeter.

Bir diğer basit uygulama da kızarıklık oluşan bölgeye soğuk uygulamanızdır. Bir buz yardımı ile kızarıklığa masaj yaparsanız kızarıklığın çok çabuk geçtiğini ve cildinizin daha rahat olduğunu hissedeceksiniz. Lazer epilasyon sonrasında cildinizde herhangi bir kızarıklık, şişme ya da hafif yanma hissi yoksa bile size tavsiyemiz bir müddet lazer epilasyon işleminin yapıldığı bölgeyi güneşten korumanızdır. Eğer çok mecburi bir durum olsa bile mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız. Aslında normal şartlarda bile cildimizi güneş ışınlarından korumamız gerektiğini düşünürsek lazer epilasyon yönteminden sonra bu konuda hassasiyet göstermemiz çok normaldir.

Bütün bunlardan sonra şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki lazer epilasyon uygulamasından sonra birkaç saatlik gibi kısa bir süreçte basit yöntemlerle cildimizde oluşması muhtemel komplikasyonları gidermek mümkündür.

Daha önce ele aldığımız lazer epilasyon riskleri konulu yazımızı okumanızı öneriyoruz...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55