Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon, tüy köklerinin lazer ışığı ile yakılması yöntemine verilen isimdir. Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan lazer epilasyon ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Bu yöntem ile birçok kadın veya erkek istenmeyen tüylerinden kurtulmakta ve lazer epilasyon sayesinde günlük hayatını kolaylaştırmaktadır.

Lazer epilasyon birçok kişiye kolaylıkla uygulanacağı gibi bazı kişilere de uygulanamayabilir. Lazer epilasyon; kanser hastalarına, aşırı derece de bronz ciltlere, hiperpigmentasyon (Cilt Lekeleri) olan veya hiperpigmentasyon yatkınlığı olan kişilere, ışığa karşı hassaslaşmasına neden olan ilaçları kullananlarda, cilt hastalığı olan kişilerde kullanılması uygun görülmemektedir. Aynı zamanda lazer epilasyonun; kaş bölgesindeki ve göz çukurundaki doku yapısı itibari ile bu bölgelere uygulanması tercih edilmemektedir. Yine lazer epilasyonun, bilimsel olarak gebelikte lazer ışınlarının anneye ve bebeğe herhangi bir zararı olduğu kanıtlanmasa da, hamilelere uygulanması doktorlar tarafından uygun görülmemektedir.  

Yukarı da belirttiğimiz hastalıklardan veya özel durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız veya herhangi birinin sizde olduğundan şüpheleniyorsanız, lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda, doktorunuzun vereceği kararlara göre lazer epilasyon yaptırabilir veya yaptırmayabilirsiniz. 

Lazer epilasyon yönteminin size uygun olup olmadığını belirlemek için Ankara'da bulunan kliniğimizi ziyaret edebilir ve doktorumuzdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Lazer epilasyon hakkında faha fazla bilgi için lazer epilasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55