Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon vücutta bulunan tüylerin yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon için üretilen cihazların yardımıyla kalıcı olarak bu tüylerden kurtulma işlemi yapılmaktadır. Teknolojik cihazlar cilde ve sağlığa zarar vermeden kısa sürede kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmayı amaçlamaktadır. Günümüzde yaygınlaşmış olan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin başında lazer epilasyon gelmektedir.

Lazer epilasyon Nasıl Uygulanır?

İleri teknoloji ile üretilmiş cihazlar vücuttaki istenmeyen tüylere tek tek lazer ışınları ile uygulanır. Yapılan tarama işleminde tüm kıllar hedef alınır ve böylelikle uygulama yapılan bölgede tüm tüyler yok edilmeye çalışılır.

Birçok cihaz üretilmiş olup, her cihazın uygulama ve yöntemi farklıdır. Cihaz boyutları, ışın seviyeleri, uygulama çeşitleri farklılık gösterse de cihazların amacı istenmeyen tüyleri tamamen yok etmektir. Işınlar tüylere ve tüylerin köklerine uygulandığı için, zayıflayan tüyler dökülür ve yapılan seanslar sonrasında tekrar çıkmaz. Bu seans sayıları ve süreleri cilt ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Lazer Epilasyon Hangi Tür Kıllarda Daha Çabuk etki Gösterir?

Lazer epilasyon uygulanmadan önce, kıl yapısının sert olması önemlidir. Çünkü sert ve koyu renkli kıllarda daha hızlı sonuç alınmaktadır. Bu sebeple lazer epilasyon öncesi tüylerin jilet ile temizlenmesi önerilir. Böylelikle jiletle temizlenen tüyler daha sert çıkar ve lazer uygulaması daha kesin sonuçlar verir.

Lazer epilasyonun kesin sonuç verdiği seans süreleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Cilt yapısının önemli olduğu uygulama esnasında hassas ciltlere verilen ışın seviyesi daha düşük tutulur ve böylelikle cilde zarar vermesinin önüne geçilir. Bu durumda seans sayısı normal ciltlere göre biraz daha fazla olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur mu ?

Lazer epilasyonun ciltte kızarıklar meydana getirebilir, ancak bu kızarıklıklar kalıcı olmamakla birlikte kısa zamanda ortadan kaybolur. Lazer epilasyon sonrasında direkt güneş temasından kaçınılmalı ve 2 saat duş alınmamalıdır.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle cildinizin epilasyona vereceği tepki test edilmelidir. Uygulama yapılmadan önce cildinizde deneme yapılarak epilasyon seviyesi belirlenmeli ve sonrasında lazer epilasyon uygulanmalıdır.

Geçici yöntemlerden sıkıldıysanız ve istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyonu tercih edebilirsiniz. Kısa sürede günlük hayatınıza devam ederek ağrısız, acısız istenmeyen tüylerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

daha önce ele aldığımız Lazer Epilasyon Cilt Tipim İçin Uygun Mu? yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55