Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemlerden olan lazer epilasyon, ileri teknoloji cihazlar ve yöntemler sayesinde geçici çözümleri geride bırakmaktadır. Cilt yapısı, kıl yapısına göre değişen uygulamalarla istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon için en uygun zaman kış ve sonbahar mevsimidir. Epilasyon sonrasında direkt güneşe temastan kaçınılması gerektiği için yaz ayları uygun bir zaman değildir. Her bölge için aynı durum söz konusu olmamakla birlikte, yüz, kol, bacak gibi bölgeler güneşlenme ya da kıyafet sebebiyle güneşe direkt temas edebilmektedir. Bu sebeple yaz aylarında epilasyon çok tavsiye edilmemektedir. Epilasyon uygulaması yapılırken ten renginin önemi büyüktür, yaz aylarında cilt rengindeki değişiklik epilasyon süresini arttırmakta ve etkisini azaltabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız (görünen bölgelere) kış aylarını seçmeniz daha etkili ve kalıcı olacaktır.

Yaz aylarında sıcak sebebiyle terleme yaşanabildiğinden epilasyon sonrası cilt etkilenebilmektedir. Lazer sonrasında 2-3 saat duş önerilmediği için bu anlamda da zor olabilmektedir. Lazer epilasyon için en uygun ve etkili zaman bu sebeple kış aylarıdır. Hem yaza hazırlık hem de uygulama kolaylığı açısından kış mevsiminde lazer epilasyon tercih edebilirsiniz.

Epilasyon yaptıracağınız bölgeye göre zaman seçmeniz daha doğru olacaktır, koltuk altı, genital bölge gibi direkt güneşe temas etmediği ve cilt renginde değişiklik yaşanmadığı için bu bölgelere epilasyon dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Güzellik uzmanlarından bu konuda destek ve yönlendirme alarak en etkili sonuçları alabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası jilet yapılır mı ?  yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55