Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekilenler

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekilenler

Lazer epilasyon; istenmeyen kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir. Işın dalgalarının kıl köklerinde hasara neden olması, tüylerden tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır. İstenmeyen tüyler, özellikle kadınların korkulu rüyasıdır. Tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi bulunsa da, en ağrısız ve kolay yöntemi, lazer epilasyondur. Tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmadan önce ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde, kaç seans ve ne kadar süre lazer epilasyon yaptıracağınızı belirleyebilirsiniz. Vücudunuzun hassasiyetine göre farklı yöntemler kullanılarak, kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmanız sağlanmaktadır. Tüm vücudunuza ve yüzünüze epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu uygulamalarda seanslar yüz ve vücut bölgesine göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Bunlara Dikkat Edin

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, cildinde herhangi bir krem veya kozmetik ürün bulunmaması gerekmektedir. Özellikle, cilde uygulanan kimyasal peeling gibi ürünler lazer epilasyon öncesi cilde zarar vermektedir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce bir uzmanla görüşerek, epilasyona hazırlık işlemleri yapılmalıdır. Bir ay öncesinden bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir. Epilasyon öncesi kullanılan bir ilaç varsa, üzerinden 6 ay geçmeden epilasyon işlemi yaptıramazsınız. Özellikle tüy dökücü krem, ağda gibi ürünleri kullanmamalısınız. Lazer epilasyonda kıl köklerinin yakılması için bu ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Lazer epilasyonda hassas cilde sahip ve ciltte rahatsızlığı olan kişiler, epilasyon uzmanına bu bilgiyi vermelidirler.  

Hangi Durumlarda Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılmaz?

Lazer epilasyonun yapılabilmesi için öncelikle kişinin deri ve cilt üzerinde herhangi bir rahatsızlığı bulunmaması gerekmektedir. Özellikle; sedef hastaları ve beyaz tenli kişiler lazer epilasyon yaptırmamaları gerekmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan tüy dökücü kremlerin kimyasalları, kıl köklerine ulaşabilmektedir. Lazer epilasyon öncesi tüy dökücü krem kullanıldıysa, üzerinden belli bir süre geçtikten sonra epilasyona başvurulmalıdır. Epilepsi hastaları, kalp pili kullananlar ve hamilelerde lazer epilasyon uygulaması yapılmamaktadır. Tamamen beyaz tüylere ve ayva tüylerine sahip kişiler lazer epilasyon yaptıramazlar. Cilde uygulanan sivilce kremi veya devamlı kullanılan kremler varsa, epilasyon uygulaması yapılmamaktadır. Her ne şekilde olursa olsun, epilasyondan önce, uzmana cildiniz hakkında gerekli bilgileri vermeniz gerekmektedir. 

Daha Önce Ele Aldığımız Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir? yazımızı Okumanızı Tavsiye Ediyoruz

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55