Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Riskleri Nedir?

Lazer Epilasyon Riskleri Nedir?

 

Lazer epilasyon uzman kişiler tarafından uygulanırsa yaşanılacak risk faktörleri en aza inecektir. Öncelikle lazer epilasyon uygulaması yaptıracağınız kliniği çok iyi araştırmalısınız. Bu klinikte hizmet veren kişinin lazer epilasyon uygulamasında bilinçli ve deneyimli olması gerekir. Bu konuda gerekli onayı almış kliniklerde yaptırılması gereklidir. Bu duruma önlem amaçlı sağlık bakanlığı tarafından bazı tedbirler alınmıştır ama buna rağmen yine de birçok kişi yetkisiz yerlerde uygulama yaptırıp bu tür sorunlarla karşılaşabiliyor.

Genelde yaşanan riskli durumlar bilinçsiz kişiler tarafından yapılan yanlış uygulamalar yüzünden yaşanmaktadır. Bu da bizim özellikle bu konu üzerinde durmamız gerektiğini göstermektedir. Mahalle aralarında bodrum katlarında yapılan bir lazer epilasyonun yerine gerekli şartlara uygun işinde uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılan bir lazer epilasyon yaptırmamızın epilasyon sonrasında yaşanabilecek riskleri ortadan kaldırma açısından çok önemli olduğu apaçık ortadadır.

Lazer epilasyon normal şartlarda her ne kadar riskli bir uygulama olmasa da bazı istisnai durumlarda kişiye bağlı olarak ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Bunlar kalıcı ve ciddi problemler olmamakla beraber dikkat edilmesi gereken ve baştan önlem alınması gereken şeylerdir. Örneğin eğer lazer epilasyon yaptıracak kişinin cilt yapısında aşırı bir hassaslık varsa bu kişinin bazı testler sonrasında lazer epilasyon yaptırıp yaptıramayacağına karar verilmelidir.

Her şeyin şartlara uygun olduğu durumlarda bazen lazer epilasyon uygulamasının yapılması riskli olabilir. Hamile riski taşıyan ve hamileliğinin ilk aylarında olan kişiler için geçerli bir durumdur. Henüz net olarak herhangi bir problem ile karşılaşılmamış olunsa bile uzmanlar hamilelikte lazer epilasyon yaptırılmaması ve  bu uygulamanın doğum sonrasına bırakılmasını önermektedir.

Daha önce ele aldığımız gebelikte lazer epilasyon yazısını okumanızı öneriyoruz...

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55