Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Sonrası Jilet Yapılır mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Jilet Yapılır mı?

Lazer epilasyon kıl yapısına göre etkisini artırmakta ve süresi bu duruma göre belirlenmektedir. Sert ve koyu renkli tüylere yapılan epilasyon uygulaması daha kısa sürede sonuç vermektedir. Bu yüzden epilasyon öncesinde mutlaka jilet önerilmektedir. Jilet yapılan kıl yapısında değişiklik olduğu için, tüylerin daha sertleşerek cihazın kolaylıkla görebilmesi sağlanmaktadır. Etkili ve hızlı sonuç için lazer epilasyon öncesinde jilet kullanımı tavsiye edilmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında ise jilet kullanımına genellikle ihtiyaç olmamaktadır. Ancak seans aralarında genellikle ilk seanslarda seans aralarında çıkan tüylerin jiletle alınması tavsiye edilmektedir. Epilasyon sonrası ağda, ip gibi kökten yapılan kişisel bakımlar önerilmemektedir. Kılların sert ve koyu yapıda olması ve cilt rengi epilasyonun etkili sonuç vermesini sağladığından jilet kullanılması önerilmektedir. Ağda gibi kökten yapılan temizlikte kıl yapısı daha yumuşaklık kazandığından etkili sonuç alınması için jiletle temizlik önerilmektedir.

Lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulmak için, cilt yapınıza, ten renginize ve kıl yapınıza uygun yöntemler belirlenerek etkili sonuçlar almanız sağlanmaktadır. Genel olarak 8 seansta sonuç alınan lazer epilasyon, kişiden kişiye değişen sürelerde uygulanmaktadır. Zayıf kıl yapısı olanlarda bu süre daha aza inmekte ve kısa sürede sonuç kalıcı alınmaktadır. Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz belirli bir süre jilet kullanarak kıl yapınızın sertleşmesini sağlayabilir böylelikle daha kısa sürede etkili sonuç alabilirsiniz. En uygun zamanı seçerek istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon nasıl yapılır yazımızı okumanızı öneriyoruz

 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55