Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazer Epilasyon Yönteminde Süreç

 

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, insan vucüdünun belirli bölgelerinde yer almakta olan ve oluşumu istenmeyen tüylerin kökünden yok edilmesi adına uygulanan ışın işlemine verilen isimdir. Günümüzde her geçen gün yaygınlaşmakta olan bu uygulama çoğunlukla bacak ve bikini bölgesi için uygulanmaktadır. İlgili işlemin uygulanabilirliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uygulamayı yapacak olan kişinin alanında uzmanlaşmış olmasıdır. Aksi takdirde lazer uygulaması cilt üzerinde birçok hasara yol açabilmektedir. Günümüzde sürekli gelişen teknoloji ile birlikte oluşan lazer yöntemi birçok cihaz kullanılarak uygulanmaktadır. Bu yöntemin sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında istenmeyen tüyler için çözüm olabilmesi en büyük etkendir.

Lazer Epilasyon Yönteminde Süreç

Bu Lazer epilasyon türünün uygulanabilmesi adına öncelikle kişinin cilt yapısının bu uygulamaya uygun olup olmadığının kontrolu gerçekleştirilmektedir. İlgili işlem sonrasında yok edilecek tüyün bulunduğu alana lazer ışığı adı verilen ışının milisaniyelik olarak temas etmesi şeklinde uygulanmakta olan bir yöntemdir. İlgili tüyün köküne kadar işleyen bu ışın, kökü tahrip ederek bulunduğu yerde bir daha oluşmamasında olanak sağlamaktadır. İlgili işlemin uygulanabilmesi adına yaş kriteri 12 dir. Seanslar haline başlatılmakta olan bu yöntem de seans sayıları kişinin tüy yapısına göre çeşitlilik göstermektedir. 4 seanstan başlayarak 12 seansa kadar uygulanabilmektedir.

Lazer Yönteminin Uygulandığı Noktalar

Genelde Özel Poliklinikler tarafından uygulanmakta olan lazer epilasyon yönteminde önemli olan onaylı bir sağlık kuruluşunda yapılmasıdır. Bakanlık tarafından onaysız özel merkezler hakkında yasal işlemler uygulanabilmektedir. Tamamen cilt üzerinde uygulanmakta olan bu yöntem sırasında kullanılmakta olan cihazlarda oldukça büyük önem taşımaktadır.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55