Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Alma

Nevüs olarakta adlandırılan benler, cildimizde farklı nedenlerle oluşan lekelerdir. Bu lekelerin oluşma nedenleri arasında doğuştan mevcut olması, güneş ışınlarına maruz kalma, beslenme şekilleri, kullanılan kozmetik ürünlerin neden olması, yaşlanma gibi nedenler sıralanabilir.

Nevüsler büyüklüklerine göre, kabarıklıklarına göre, renklerine göre ve davranış şekillerine göre farklılık gösterebilen lekelerdir. Bütün benlerin tehlikeli olduğunu söylemek ne kadar yanlış ise, her nevüsün zararsız olduğunu da söylemek mümkün değildir. Bazı benler, ilerleyen süreç içerisinde cilt kanserine dönüşebilecek özelliktedirler. Bu anlamda, Uzman Doktor tarafından teşhis edilmesi ve uygun tedavinin gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.
Benlerin alınması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Cerrahi olarak benin çıkartılması,Beni dondurarak alma(kriyo), Beni koterize etme (yakma), benin traşlanması ve benin lazerle alınması bu yöntemler arasında sayılabilir.

Ben aldırma işleminde kullanılan lazerler farklı teknolojilere sahip olabilir. Gelişen günümüz teknolojisinde lazerle ben alma, diğer yöntemlere göre en çabuk iyileşen, en az ağrılı ve en kısa sürede gerçekleştirilen uygulama olması nedeni ile daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.
Lazerle ben alma işlemi, benin rengine ve derinliğine göre bir veya birkaç seans uygulama gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Uygulamanın öncesinde hafif bir lokal anestezi uygulanarak uygulama esnasında daha az ağrı hissetmeniz sağlanır. Benin karakteristiğine göre belirlenen lazer enerji düzeyi ile atışlar gerçekleştirilir ve ben (nevüs) tahrip edilir. Uygulama tamamlandığında dış etkenlere karşı uygulama yapılan bölgenin korunması ve cildin kendini iyileştirecek zamanı sorunsuz geçirmesi sağlanır. Bu sayede cilt eski sağlıklı görünümüne kavuşmuş olur.

Benlere uygulanan bu işlemler, benlerin derinliğine ve rengine göre sonuçların başarısını sağlar. Uygulama ile cilt altında birikmiş olan melanosit adı verilen deriye rengini vermekle sorumlu olan melanin i sentezleyen bu hücre grupları dağıtılır ve bölgede düşük seviyede bir hasar oluşturulur. Bu hasar sonrasında oluşan kabuklanma ile dağıtılan melanositlerin büyük bir kısmı ciltten dışarıya atılır.

Ben aldırmak, genel inanışa göre riskli bir işlem olarak düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir ve bilimsel temeli yoktur. Mevcut benlerin Uzman Doktor tarafından incelenmesi sonrasında teşhis ve tedavisinin gerçekleştirilmesi, sahip olunan ve gelecekte karşınıza çıkabilecek risklerden kurtulmanız anlamına gelmektedir.

Konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgiye sahip almak için Lazerle Ben Alma yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

 • Ben tedavisi ile ilgili bilgi almak istiyorum
  • Doktor Cevabı
   MerhabaEmre Bey, konu ile alakalı iletişim numaralarınızdan iletişime geçilmiştir.
 • Merhaba hocam benim oğlum 16 yaşında ve çenesinde 2 kulağinin yaninda 3 tane ben var ve birtane de burnunun kenarında var 2 tanesi önünde kıl çıkıyor bunları aldırmak için yasi uygunmudur ne yapalım bi bilginizi alalım
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Hamza Bey, konu ile alakalı tarafınıza iletişim adreslerinizden dönüş sağlanmıştır. ilginiz için teşekkür ederiz.
 • Merhaba ben aldırma ağrılı bir işlem midir? Kliniğiniz Ankara 'da mı ?
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Durmaz Aydın Bey,Uygulama lokal anestezi ile yapıldığından ağrı oluşmaz. Sonradan da bir ağrı meydana gelmez. Ben aldırma uygulaması için Ankara 'daki kliniğimize uğrabilir dilerseniz 0(312) 465 05 65 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.
 • yüzümde belirgin olarak 3 tane ben var birisi sağ birisi sol yanagimda biriside üst dudagimin ustunde olmak uzre üçgen şeklinde ben var pmyoya gircem bunlar siknti olur diye korkuyorum fiyat olarak hangi araliklarda olduğunu söylerseniz iyi olur bana yardımcı olursanız sevinirim
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Enes bey öncelikli olarak benleriniz için dermatoskopik bir muayene yapılması gerekir sonrasında ise eğer uygunsa tek bir seansta benleriniz Q Swıtch ndyag lazer,fraksiyonel lazer veya koter yardımıyla tek seansta alınabiliyor.Ücretsiz muayene için 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • iki kaşımın ortasında bir ben var fiyat ne kadar çıkar
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Burak bey ben alma işlemini farklı lazerler ile yapıyoruz yapılacak muayene sonrasında beninizin alınmasında bir sakınca yok ise tek seansta beninizi silebiliyoruz.0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55