Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle Çil Tedavisi Ankara

 

Çiller, derinin üst katmanı olan epidermiste yer alan lekelerdir. Cildin yeterinde korunmaması ve genetik yatkınlığın bulunması, güneşe maruz kalan ve hassas olan cilt bölgelerimizde çillerin oluşmasına neden olur.  Bu lekelerin aslında derimizin bizi güneşin zararlı etkilerinden korumaya çalışması nedeniyle oluştuğunu söylememiz mümkündür. Çiller, maruz kalınan güneşle doğru orantılı olarak yaz aylarında daha belirgin hale gelen ve kış aylarında daha hafif gözlemlenebilen bir yapıya sahiptirler. Vücudumuzda belirgin olduğu bölgeler genellikler el, yüz, göğüs ve sırt gibi güneş ışınlarının yoğun olarak temas ettiği bölgelerdir. Çillerin ilerleyen süreç içerisinde kanserojen bir yapıya dönüşmesi beklenmez fakat çil zannedilen lekelerin çil olup olmadığından emin olmak gerekebilen durumlar da söz konusu olabilir.

Lazerle çil tedavisinde kullanılan farklı teknolojilere sahip, farklı nanometrelerde atışlar yapabilen lazerler mevcuttur. Bu lazerlerin 532 nanometre KTP Lazer, 694 nanometre Ruby lazer, 430 nanometre ile 1100 nanometre aralığında uygulama yapan IPL sistemler, 755 nanometre Alexandrite Lazer, 755 nanometre Erbium Lazer, Karbondioksit (CO2) Lazer ve Fraksiyonel Lazerler olduğunu söyleyebiliriz. Sizin için en uygun lazer sisteminin hangisi olduğunun tespitini muayene sonrasında Uzman Doktorunuzun yapması gerektiğini özellikle belirtmemiz gerekiyor.

Lazerle çil tedavisinden sonra çillerin tekrar uygulama bölgelerinde görünme ihtimali mevcuttur. Tedavi sonrasında cildimizin güneş ışınlarının etkilerine karşı düzenli bir şekilde korunması, tekrar görülmesi ihtimalini ortadan kaldırabilir veya azaltabilir.

Lazerle Çil Tedavisi, çillerin yoğunluğuna ve rengine göre birkaç seans olarak planlanabilir. Tedavi esnasında düşük derecede bir ağrı hissedilmesi söz konusudur ama bu ağrı hafif anestetik kremler veya uygulama bölgesinde soğuk hava sirkülasyonu ile minimize edilebilir. Tedavi sonrasında uygulama bölgesinde yer alan deri de hafif bir kızarıklık ve kabarma gözlemlenebilir. Kabarıklıklar uygulama sonrasındaki birkaç saat içerisinde ortadan kalkar, kızarıklık ise bir hafta ile on gün arasında uygulama yapılan derinin soyulması ile son bulur. Uygulama sonrasında cildimiz oldukça hassas olacağından, güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılarak çok daha özenli bir biçimde korunmalıdır.

Lazerle çil tedavisinde sonuç alıp alınamayacağının tespiti için test atışları yapmak ve sonuçları gözlemlemek gerekebilir. 

Lazerle çil tedavisi uygulaması ile alakalı bilgi edinmek için iletişime geçebilrsiniz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

 • Yüzümde yaz aylarında daha çok belirginleşen çillerim var.Bunlar için lazer ile tedavi yapıyor musunuz ve kaç seans sürüyor?
  • Doktor Cevabı
   Emrah bey çil izleri cildimizin güneşe daha çok maruz kalan bölgelerinde melanin birikmesiyle ortaya çıkar.Yaz aylarında renkleri daha çok koyulaşır.Lazer ile tedavisi mümkün olup ortalama olarak 6 ile 12 seans sürebilmektedir.Sizin için en uygun tedavi süresini belirlemek adına ücretsiz muayene için kliniğimize 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • nil
  Merhaba yüzümde oldukça fazla çillerim mevcut bunları yanlızca lazerlemi silebiliyoruz
  • Doktor Cevabı
   Merhaba nil hanım, size daha net cevap verebilmek için muayene etmemiz gerekiyor. Dilediğiniz zaman 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ücretsiz bir ön görüşme randevusu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55