Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme

Dövme, Milattan Önce 3300’lü yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahip gelenektir. Farklı toplumlarda görülen ve kötü güçlere karşı koruyan bir tılsım, toplumsal beğeniyi yükseltme amacıyla kullanılan bir süs ve toplumda bulunulan katmanı belli eden bir işaret olarak kullanılan dövme, geçmişten günümüze yaşamaya devam eden bir değerdir.

Dövmenin uygulanması, epidermisin altında yer alan katmanlara kullanılmak istenen renkteki boyaların yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Dövme yapılırken kullanılan iğnenin derinin altına girmeye başlaması ile cildimiz savunmaya geçer ve cildimizi tamir etmekle görevli yapılar ciltte açılan bu küçük delikleri mümkün olan en hızlı şekilde kapatmaya çalışırlar. Vücudumuzun sahip olduğu bu koruma sistemi uygulanan boyanın deri altında kalmasına ve dövmenin kalıcı olmasına neden olur.

Günümüzde, dövmelerin yoğun olarak kozmetik amaçlı kullanılması nedeni ile yaptırıldıktan sonra uygulama yapılan tarafından eskisi kadar istenmeme durumu yaygınlaştı. Dövmenin silinmesinin talep edilmesi bu konuda yapılan araştırmaları hızlandırdı ve kullanılan teknikler içerisinde Dövme Silme Lazerlerinin geliştirilmesinin önünü açtı.

Lazerle Dövme Silme tedavilerinde kullanılan lazerlerin 532 nanometre Q anahtarlı Nd:yag lazerler, 1064 nanometre Nd:yag lazerler, Q anahtarlı 694 nanometre Ruby lazerler olduğunu söylebiliriz.

Dövme silme tedavisinde kullanılacak lazerin hangisi olduğunu, dövmelerinizde kullanılan renkler  ve cildinizin açıklık koyuluk durumu belirlemektedir.

Lazerle dövme silme tedavileri dövmenin derinliğine, dövmenin rengine, cildin açıklık koyuluk durumuna ve dövmenin ne kadar eski olduğuna göre değişen bir yapıda 3 ile 10 seans arasında değişen sayıda planlanır. Tedavi uygulamaları yaklaşık olarak 30 ile 60 gün aralıklarla gerçekleştirilir. Uygulama esnasında dövmeye uygun olan lazer ve enerji düzeyleri belirlenerek atışlar gerçekleştirilir. Yapılan atışlarda cilt altında bulunan boyanın pigmentleri hedeflenir ve bu pigmentler aktarılan enerji ile cilt altında parçalanır. Parçalanma ile birlikte cildimiz orta düzeyde bir hasar alır. Tedavi aralıklarının yaklaşık olarak 30 ile 60 gün arasında tekrarlanmasının nedeni, cildimizin almış olduğu bu hasarları tedavi etmesi için ihtiyacı olan süredir. Cildimizin tedavi etme sürecinde parçalanan boya pigmentlerini vücuttan atmaya başlar, her seans sonrasında sahip olunan dövmenin belirginliği, git gide azalır ve tedavi bitiminde belirsiz hale gelir. Uygulama sonrasında cildimiz kendini tedavi ederken ona yardımcı olabilmemiz için uygulama bölgesinin özenli bir şekilde korunması gerekmektedir. Bu koruma, uygulama sonuçlarımızın etkinliğini arttıracağı gibi uygulama sonrasında yaşanabilecek komplikasyonların da oluşmamasını sağlayacaktır.

Tedavi esnasında belirli bir ağrı söz konusudur. Bu ağrının şiddeti, ağrı eşiği kişiden kişiye değiştiği için özneldir. Ağrının daha az hissedilmesi için anestetik kremler uygulama öncesinde uygulama bölgesine sürülebilir, uygulama esnasında soğuk hava sirkülasyonu ile ağrı minimize edilebilir.

Sahip olunan bir dövmenin sadece bir kısmının silinmesi isteniyor ise, bu da gerçekleştirilebilir.

Lazerle Dövme silme işleminde bütün dövmelerin tamamen silinebileceğini söylemek doğru olmaz, karışık renkler kullanılan dövmelerde farklı renklerden oluşan dövmelerde tedavi planı daha uzun süreye yayılır ve tam bir silinme sonucuna ulaşılamayabilir. Elde edebileceğiniz en iyi sonucu, Uzman Doktor muayenesi sonrasında size söylenebileceğini belirtmemiz gerekiyor.

Dövme silme uygulamaları öncesi ve sonrasında yapmanız gerekenleri Uzman Doktorunuz size aktaracaktır, yapılması gerekenleri yerine getirmeniz, uygulama sonrası yaşanabilecek komplikasyonların azaltılmasında ve ortadan kalkmasında size yardımcı olacaktır. 

Konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için lazerle dövme silme sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

 • Merhaba; Mail adresime boş bir mail atarsanız. Sildirmek istediğim dovmelerimin fotoğraflarını atıp ortalama bir fiyat almak istiyorum. İyi günler dilerim.
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Başar Bey, konu ile alakalı tarafınıza iletişim adreslerinizden dönüş sağlanmıştır. ilginiz için teşekkür ederiz.
 • Dövmemi sildirmek istiyorum fiyat ve surec hakkinda bilgi almak istiyorum
  • Doktor Cevabı
   Lazerle dövme silme hakkında istemiş olduğunuz bilgiler mail adresinize iletilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • Göğsümde ortalama 10 cm uzunluğunda yazı dövmesi bulunmakta ortalama 1-1 bucuk yıl aralıgı oluyor yapılalı ve bunu sildirmek istiyorum ücreti ve ne kadar zaman diliminde silinecegine dair bilgi almak ve en kısa zamanda sildirmek istiyorum ayrıca kolda mevcut olan ve asırı derinligi olmayan cizikleri de siliyor musunuz tesekkürler.
  • Doktor Cevabı
   Merhaba Mustafa bey dövme silme işlemini Q Swıtch Ndyag lazer ile yapıyoruz dövmenizin ne zaman yapıldıgı,derinliği ve yapıldığı bölge bile etkilemekte tedavimizi bu yüzden en belirgin sonucu muayene sonrasında verebiliriz.Çizik izleriniz için ise farklı tedavilier mevcut olup yine muayene sonrasında yapılacak tedaviyi ve seans sayısını belirleyebiliriz.0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.İyi günler dilerim.
 • Merhaba dövme sildirme ücretiniz ne kadar ve tamamen silinip izi kalıyormu?
  • Doktor Cevabı
   Merhaba melisa hanım, size daha net cevap verebilmek için muayene etmemiz gerekiyor. Dilediğiniz zaman 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ücretsiz bir ön görüşme randevusu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55