Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazerle Karbon Peeling

Lazerle Karbon Peeling

Carbon Peeling son yıllarda kullanıcıların dikkatini oldukça fazla çeken uygulamalardan biridir. Cildin gençleşmesine, sıkılaşma ve toparlamasına yardımcı olan kimyasal peeling işlemlerine alternatif bir uygulama olan bu uygulamada, kimyasal peeling işlemlerinin dezavantajlarının büyük bir çoğunluğunun minimize edildiğini söylenmektedir. 4 mevsim uygulanabilen bu uygulama sonrasında uygulama yapılan ciltte hafif bir kızarıklık oluşmakta ve bu kızarıklık kısa bir süre sonra geçmektedir. Güneş koruyucu krem kullanarak günlük hayatınıza devam edebilmenize imkan sağlayan carbon peeling uygulaması, cildinizde herhangi bir kabuklanma ve yanık görüntüsü oluşturmamaktadır.

Lazerle Carbon Peeling uygulamasının amacı, iletilen lazer enerjisinin cilt yüzeyinde yoğunlaşarak deri altına inmesini önlemek, enerjinin yüzeyde yer alan ölü derinin tahrip edilerek deriden uzaklaşmasını sağlamaktır. Bu işlem, kimyasal peeling işleminin gerçekleştirdiği sonuca benzer bir sonuç oluşturmaktadır.

Lazerle Karbon Peeling (soyma) işlemi, Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemleri aracılığı ile gerçekleştirilen bir cilt yenileme işlemidir. Cilt yüzeyine sürülen, uygulamaya özel olarak üretilen ve yoğun karbon atomu içeren akışkan yapıdaki sıvının üzerine Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemi ile atışlar yapılarak gerçekleştirilir. Bu atışlarda cilt yüzeyine sürülen karbonun tamamı patlayarak yüzeyde düşük düzeyde bir hasar oluşturur. Uygulanan enerji ve oluşan düşük düzeydeki hasar aynı zamanda cilt yüzeyinde bir aktivasyon oluşmasını sağlayarak cildin kollajen üretiminin tetiklenmesini ve cilt elastikiyetini sağlayan elastin liflerinin kendilerini toparlamasını, kısalmasını ve dolayısıyla cildin sıkılaşma ve toparlamasını sağlamaktadır.

Carbon Peeling işleminin ilk uygulamasından sonra bile cildinizdeki yenilemeyi fark edebiliyor, Cildinizde yer alan gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebiliyorsunuz. Bu uygulama aynı zamanda aktif aknelerinizin azalmasına, cildinizin sıkılaşmasına ve toparlamasına, gözeneklerinizin sıkılaşmasına, yeni oluşmuş olan düşük seviyedeki sivilce izlerinin görünümünün düzelmesine ve siyah noktalarınızın temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Lazerle Carbon Peeling işlemi, Uzman doktorumuzun teşhisi ve cildinizde elde etmek istediğiniz sonuca göre en az 5 seans en fazla 8 - 10 seans arasına kadar planlanmaktadır. Seans aralıkları cildinizin kendini yenileme hızına göre 1 hafta ile 10 gün arasında değişebilmektedir.

Uygulama esnasında bir ağrı söz konusu değildir. Sonrasında yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında geçecek olan bir kızarıklık oluşması normaldir. Uygulama sonrasında birkaç gün güneş koruyucu kullanarak cildinizi korumanız yeterlidir.

Daha önce ele aldığımız tüm lazer uygulamaları yazılarını okumak için tıklayınız.

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55