Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Cilt lekeleri, estetik kaygıların yüksek olduğu günümüz dünyasının önemli ve kişisel sorunlarından biridir. Bu sorunun kaynağı olarak farklı etmenler söz konusu olduğu gibi, sorunun ortadan kaldırılması için farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Cilt lekelerini genel olarak doğumdan kaynaklı lekeler, cildin tahriş olması nedeni ile hassaslaşan bölgelerde oluşan lekeler, güneş lekeleri, hamilelikle oluşan lekeler, hormonal nedenlerden oluşan lekeler, yaşlılıkla oluşan lekeler ve çiller olarak belirtmemiz mümkündür.

Lekelerin tedavisinde kullanılan yöntemleri genel olarak cilde uygun asitler ile kimyasal peeling(soyma) işlemleri, PRP uygulaması, Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) Lazer tedavisi ve Q anahtarlı Nd: YaG Lazer tedavisi olarak belirtebiliriz.

Cilt lekelerinin oluşma nedenlerinin başında Güneş gelmektedir. Cildin yeterinde korunmaması ve genetik yatkınlığın bulunması, güneşe maruz kalan ve hassas olan cilt bölgelerimizde leke oluşmasına neden olur. Lekelerin oluşmasına neden olan cilt etkenimiz melaninlerdir. Derimizin altında bulunan melanosit adı verilen ve deriye rengini vermekle sorumlu olan melanini sentezleyen bu hücreler, gereğinden fazla güneşe maruz kaldıklarında çalışma düzenleri bozulur ve  daha fazla melanin sentezlemeye başlar. Bu da cildimizle güneş lekelerinin oluşmasına neden olur.

Günümüz teknolojisi, hangi nedenden kaynaklanırsa kaynaklansın cilt lekelerini tedavisine yardımcı olabilmektedir. Mevcut lekelerin Uzman Doktor tarafından incelenmesi sonrasında teşhis ve tedavisinin gerçekleştirilmesi, lekelerinizden kurtulmanızı sağlayabilir. Lazerle leke tedavisi uygulamaları, genel olarak kış ayları gibi güneşli olmayan zamanlarda gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Leke tedavisinde nihai hedef, cildinizde bulunan lekelerin tamamından kurtulmak ve renk farklılıklarını ortadan kaldırmaktır. Bu sonuca ulaşabilmek için lekenizin tipine, rengine ve yaygınlığına göre birkaç seans işlem yapılması gerekmektedir. Yapılan işlemde uygun düzeyde lazer enerjisi ile uygulama yapılan bölgede düşük seviyede bir hasar oluşturulur. Lekelerinizin üzerine yapılan bu atışlarla melanositlerin ve melaninlerin dağılması sağlanır. Bu hasar sonrasında oluşan kabuklanma ile dağıtılan melanositlerin büyük bir kısmı ciltten dışarıya atılır.

Lazerle leke tedavisi sonrasında lekelerinizin tekrar oluşması mümkündür. Cilt lekelerinin yeniden çıkma ihtimalini azaltmak için yapmanız gereken en önemli şey, cildinizi korumaktır. Hassas bir cilde sahip olan veya genetik yatkınlığı bulunan kişiler, diğerlerine göre ciltlerini daha fazla korumak zorundadır. Koruma için cildinize uygun koruma faktörüne sahip güneş kremlerini düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi yazınısı okumanızı öneriyoruz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Daha Önce Sorulmuş Sorular

 • Çocuklığumdan beri çillerim var yüzümde çok yaygın değil burun üstüm ağırlıklı sonrasında yanaklarıma doğru seyrekleşiyor tedavi masrafları ne kadar
  • Doktor Cevabı
   Eslem Hanım yüzünüzdeki çilleri görmeden net bir bilgi aktaramıyoruz. Ücretsiz doktor görüşmesi için 4650565 nolu telefondan randevu alırsanız daha ayrıntılı bilgi verebiliriz.
 • Vücudumda strese bağlı oluşan egzamam mevcut , kaşıntıdan dolayı lekelenme yaptı bununla ilgili bir tedaviniz var mı seans aralıkları nasıl olur çünkü şehir dışında okuyorum ve fiyatları ne kadar?
  • Doktor Cevabı
   Saliha hanım bu belirttiğiniz lekenin tedavisi yapılmakta öncelikle kullandığınız ilaçları ve lekenin durumunu görmemiz gerekir sonrası için uygun bir tedavi belirleyebiliriz seans aralıkları 15 ile 30 gün olarak değişebiliyor sizin programınıza göre bir planlama yapabiliriz seans ücretleri ise lekenin boyutuna ve seans sayısına göre değişiyor. Ücretsiz muayene için kliniğimize 0312 465 05 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.Sağlıklı günler dilerim.
 • 52 yaşındayım ellerimin üzerinde küçük küçük ben şeklinde sonradan oluşan lekelerim var bunların lazer ile tedavisi mümkün mü ya da sağlık açısından bir zararı var mı bu lekelerin? Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Doktor Cevabı
   Nesrin hanım öncelikle tedirgin olmayınızbu lekeler her hangi bir hastalığın habercisi değil,ilerleyen yaşlarda güneşin etkisiyle sık karşılaştığımızbir durum.Gerekli muayene sonrasında lazer ile tedavisi mümkün.Daha detaylı bilgi ve ücretszi muayene için kliniğimize 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • Şuan 32 yaşındayım ve yüzümde ergenlik dönemi oluşan sivilcelerin izleri var bunların tedavisi mümkün mü?
  • Doktor Cevabı
   Hakan bey bu izlerin tedavisi tabi ki mümkün yapılacak muayene sonrasında oluşan lekeleriniz için tek ya da kombine bir tedavi planı yapılıp bu izlerden kurtulmanızı sağlayabiliriz.Ücretsiz muayene için kliniğimize 0312 465 05 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • Yüzümde yazın oluşan güneş lekeleri var tedavisi mümkün mü?
  • Doktor Cevabı
   Güneş lekeleri hassas cilt yapılarında sıklıkla rastladığımız bir şikayettir.Tedavisi tabi ki mümkündür.Öncelikli olarak lekelerinizin durumunu görmemiz için muayene etmemiz gerekir daha sonra uygun tedavi basamakları belirlenebilir.Ücretszi muayene için 0312 465 05 65 numaralı telefonumuzdan kliniğimize ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
Tüm Sorular

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55