Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Lenf Drenaj Pressoterapi

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj masajı, diğer adı ile pressoterapi, vücudumuzda bulunan basınç noktalarına dışarıdan sistematik bir şekilde ve farklı bölgelere farklı miktarlarda uygulanan basınç aracılığı ile kan dolaşım sisteminin hızlanmasını veya düzelmesini, bu sayede de vücutta yavaş çalışan veya çalışmakta zorluk çeken dolaşım sistemini hareketlendirmeyi ve hızlandırmayı hedefleyen bir tedavidir.

Pressoterapide ayaklardan başlayarak göğsün alt kısmına ve kollara kadar basınç uygulanabilmektedir, göğüs kafesi, boyun ve başa bu basınç uygulanmaz. Lenf drenaj masajı, dolaşım bozukluğu olan belirli bölgelere uygulanabildiği gibi, bahsettiğimiz bölgeler hariç tüm vücuda da uygulanabilir. Aşırı dolaşım bozukluğu olan kişilerde bu tedavi uygulanamamaktadır.

Dolaşım bozukluğu olan hastalara uygulama yapılırken dolaşım sistemini düzenlediği, vücudun topladığı ödemi atmasına yardımcı olduğu ve kilo verilmesine yardımcı bir tedavi olduğu tespit edildiğinde medikal estetikte bölgesel zayıflama ve incelme amacı ile de kullanılmaya başlanmıştır.

Pressoterapi Uygulamalarının sonucunda selülit görünümünü azalttığı, cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olduğu, bölgesel incelmeyi desteklediği, gevşeyen kas dokusunun ve sarkık deri dokusunun toparlamasına yardımcı olduğu ve lenfatik sistem sorunlarını azalttığı tespit edilmiştir.

Pressoterapi uygulaması yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 30 dakikalık seanslarla gerçekleştirilir ve gün aşırı (bir gün aralıklı olarak) uygulanabilir. Gözle görülür sonuçlar yaklaşık 6-8 seansta görülmekte ve 15 seansta efektif sonuca ulaşılabilmektedir. Uygulama süresince günde en az iki litre su tüketilmesi, elde edilen sonuçların etkinliğini artırmaktadır.

Daha önce ele aldığımız lazer epilasyon uygulaması 'nı okumanızı öneriypruz. 

Lenf Drenaj masajı, insan vücuduna farklı bölgelere farklı miktarlarda uygulanan basınç aracılığı ile lenf sisteminin hızlanmasını sağlamaya çalışır....

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55