Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Botulinum Toksin

Ankara Botulinum Toksin 

Çoğunlukla zaman içerisinde giderek yaşlanma, hiç azalmayan stres, fazla etkilenilmekte olan güneş ışınları, aşırı sigara kullanımı, gibi faktörlerin etkileşim gösterdikleri insan cildi zaman içerisinde deformasyona uğramaktadır. En fazla yüz bölgesinde görülmekte olan belirgin kırışıklıklar artık yapılan tıbbı uygulamalar neticesinde kolaylıkla giderilebilmektedir. Uygulanmakta olan bu yönteme verilen botulinum toksin ismi özel birleşimli bakterilerden elde edilmekte olan bir protein olarak bilinmektedir. Genellikle çoğu zaman göz gibi hastalıkların tedavi yönteminde kullanılmakta olan bu protein yöntemi şimdilerde orta derecede olan kırışıklıkları gidermek adına kullanılabilmektedir. botulinum toksin yöntemi Cerrahi olmamakla birlikte bu uygulama yöntemi sayesinde bir çok ilde yer almakta olan özel sağlık kuruluşlarında uygulanmaktadır. Ankara botulinum toksin olarak bu ilde de uygulanmakta olan bu yöntem cilt kırışıklıklarının azaltılması yolunda kozmetik ürünler eşliğinde uygulanmaktadır.

Botulinum Toksin  Etkisi

Bir eylem olan gülmek, yapılan çoğu mimik hareketleri zaman içerisinde yüz çevresinde belirgin olan çizgilerin yer almasını sağlamaktadırlar. Bu çizgilerin oluşumunu minimize etmek adına uygulanmakta olan botulinum toksin yöntemi uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Öncelikle lokal anestezi ile aynı etkiyi göstermekte olan bir çeşit krem botulinum toksin yapılacak olan alana uygulanmaktadır. Bu alan kişinin göz kenarında yer almakta olan kırışıklıklara uygulanacak ise ilgili noktalara oldukça ince uçlu iğneler kullanılarak belirlenmekte olan dozlarda iğneleme yapılmaktadır. Süreç olarak 15 dakika gibi bir sürede uygulanmakta olan bu yöntem sırasında ilgili enjekte edilen ilacın yalnızca botulinum toksin işleminin uygulanacağı alana etki etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde diğer alanların zarar görmesine yol açabilmektedir. botulinum toksin işleminin uygulanabilmesi adına belirli bölgeler tercih edilmektedir. Alın, İki kaş arası, göz çevresi, ağız ve boyun çevresinde zaman içerisinde oluşmakta olan çizgiler üzerinde botulinum toksin yöntemi uygulanabilmektedir. Ankara Botulinum Toksin  olarak özel yöntemler ile kolaylıkla yüzde oluşan çizgiler yok edilebilmektedir.

Botulinum Toksin Zararları

Tıp alanında yapılmakta olan her uygulama gibi botulinum toksin uygulaması da zarar içermekte gibi görünse de zararları neredeyse yoktur. Alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmakta olan botulinum toksin uygulaması sonrası hafif şiddetde morarma, kızarma, grip belirtileri gibi belirtiler görülebilmektedir. Ankara botulinum toksin olarak son derece zararsız bir şekilde botulinum toksin uygulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Terleme Tedavisinde botulinum toksin

botulinum toksin terleme tedavisinde uygulama ilk etkilerini yaklaşık 3 gün ile 1 hafta arasında göstermeye başlar, 10 gün ile 2 hafta arasında daha etkin bir sonuç gözlemlenir. Bu uygulamanın kalıcılığının 1 yıla kadar devam ettiği gözlemlenmiştir.

botulinum toksin ile alakalı bilgi edinmek için hafta içi ve Cumartesi günü kliniğimize uğrayabilir dilerseniz iletişim bilgilerimizi iletişim sayfamızdan alarak bize ulaşabilirsiniz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55