Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüzümüz, vücudumuzun zamanın etkilerini en fazla yansıtan bölümüdür. Sadece zamanın izlerini değil sahip olunan deformasyonları, yaralardan kalan izleri, cerrahi müdahale izleri gibi birçok izi karşımızdakilere yansıtır. Bu anlamda estetik açıdan en fazla müdahale edilen bölümlerden biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Yüzümüzde bulunan yaza izleri, ince veya kalın kırışıklıklar, çukur bölgeler, zamanla oluşmuş olan hafif sarkıklıklar, akne izleri, hafif ve orta şiddetteki burun kenarı çizgileri, yüzdeki asimetrik görünümler, dolgunluk verilmek istenen diğer bölgelere müdahale gibi birçok sorunu ortadan kaldırmak veya sorunu hafifletmek için kullanılan ürünlerden birisi de dolgudur. Dolgu için kullanılan madde, vücudumuzun bu işi yapmak için kendisinin ürettiği madde olan hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, cilt altına enjekte edildikten sonra vücudun ürettiği hyalüronik asit ile birleşir ve uygulama bölgesinde elde edilmek istenen sonucun sağlanmasına yardımcı olur.

Yüz Dolgusu, cildimizin alt tabakalarından bulunan ve zaman içerisinde azalan bu kimyasal bileşiğin yerine geri konulması esasına dayanan bir uygulamadır. Hyalüronik asit uygulanması sonrasında vücudumuzda bulunan suyu emerek uygulama bölgesinde yastıklama görevi görür, bir dolgunluk sağlar. Bu yastıklama görevi, cildimizdeki sorunların cildimizden yukarıya doğru itilmesi sayesinde daha az belirgin hale gelir veya hiç belirgin olmamasını sağlar. Hyalüronik ait zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılmakta ve uygulama bölgesi, uygulama gerçekleştirilmeden önceki haline süreç içerisinde dönmektedir.

Yüz dolgusunun kalıcılığı, uygulanan bölgeye, miktara, daha önce o bölgeye uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 aya kadar kalıcılık gösterebilmektedir. Yüz dolgusu işlemleri, Botoks enjeksiyonu ile birlikte kombine bir uygulama halinde gerçekleştirilebilir.

Yüz dolgusu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Her ne kadar estetik bir uygulama olsa da uygulamanın Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmeli, gerek uygulamanın başarısı, gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

Daha önce ele aldığımız dudak dolgusu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Yüz dolgusu enjeksiyonu yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arasında bir sürede tamamlanır. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına ...

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55