Kapat

Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Mail

Mesajınız

Yüz epilasyonunda bilinmesi gereken noktalar

Yüz epilasyonunda bilinmesi gereken noktalar  

Bayan ve erkeklerin son yılarda kurtarıcısı haline gelen lazer epilasyon istenmeyen tüylere kesin çözüm sunması ile biliniyor. Yapılan araştırmalar sonucu birçok kişi uzun yıllardır bu işlem sonucu tüy ve kıl gibi sorunlardan tamamen kurtulmuştur. Fakat özellikle hassas bölgelerde uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Özellikle yüz epilasyonun da önemli detaylar bulunuyor. Yüz vücudun en hassas bölgeleri arasında yer alırken en çok güneş ışınlarına maruz kalan yüz epilasyonda daha da hassaslaşıyor. Bunun için hem yüz epilasyonu yaptıran kişi hem de yüz epilasyonu yapan kişi bu anlamda dikkatli olması gerekiyor.

Yüz Epilasyonu İçin En Uygun Mevsim Hangisidir

Yüz epilasyonu oldukça önemli ve dikkat isteyen bir uygulama şeklidir. Yaptıracak olan kişinin dikkat etmesi gerektiği kadar işlemi yapan uzmanın da dikkat etmesi gereken detaylar bulunuyor. Özellikle yüz epilasyonun da önemli detaylar arasında; epilasyon mevsimi önem teşkil ediyor. Kişi yaz aylarında başlarsa yüzde ciddi hasarlara yol açabilir. Güneş ışınlarını yüz doğrudan alacağı için güneşe maruz kalmamak ve yapılan epilasyon işleminden herhangi bir olumsuz sonuç almamak adına kış veya sonbahar ayları daha uygun süreçlerdir. Ayrıca yüz epilasyonu yapan kişinin ışınları vereceği dereceyi de doğru ayarlaması ve cihazı doğru açılar ile yüze yakınlaştırılması önemlidir. Yine aynı şekilde yüz tipine uygun epilasyon uygulaması yapılmalı ve cilt tipine uygun cihazlar kullanılmalıdır.

Yüz Epilasyonu Sonrası Bunlara Dikkat Edin

En hassas ve birçok olumsuz duruma en çok maruz kalan bölgemiz yüz olmaktadır. Bu yüzden de yüz epilasyonun da önemli detaylar bulunuyor. Özellikle kış ayında dahil olmak üzere epilasyon yapılan yüz dışarıya çıkıldığı zaman güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş koruyucu faktör olarak ne kadar yüksek faktör olursa o kadar cildin az hasar görmesini sağlayacaktır. Epilasyon sonrası, epilasyonu yapan uzmana ne tür bir yol izlenmesi gerektiğine dair bilgi alınmalıdır. Ayrıca yüz çok kuru ise uzman tarafından önerilen koruyucu veya nemlendirici kremler de yine aynı hassasiyet içerisinde kullanılma ve yüze uygulanmalıdır.

 

 

Lazer epilasyon hakkında faha fazla bilgi için lazer epilasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Bize Sorun

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabılırsınız...

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-mail adresiniz

Soru Başlığınız

Sorunuz

Çalışma Saatlerimiz

Hizmet verdiğimiz saatler

09:00 - 19.00

© 2018 Dr.Derm Right Reserved

Sosyal Medya'da Biz

Hemen Ara Neredeyiz

Neredeyiz ?

Tunalı Hilmi Cad. 111/6
Kavaklıdere / Çankaya / Ankara

0(312) 465 05 65

0(537) 778 47 55