Botulinum Toksin Sonrasında Neler Yapılmalıdır? Botulinum Toksin İşlemi Nasıl Yapılır?

Botulinum Toksin işlemi, deri altına Botulinum Toksinun enjeksiyonunun yapılması işlemidir. Uygulama gerçekleştirilmeden yaklaşık yarım saat öncesinde lokal anestetik kremler ile uygulama yapılacak olan bölge daha az ağrı hisseder bir yapıya sahip olması sağlanır. Krem etkisini gösterdikten sonra ince uçlu enjektörler ile kas içerisine küçük dozlarda Botulinum Toksin enjeksiyonu gerçekleştirilir ve işlem tamamlanmış olur.

Botulinum Toksin Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Botulinum Toksin uygulaması; Yüzümüzde yüz kaslarının kırışıklıklara neden olduğu alın bölgesi, Göz kenarı çizgileri ve kaz ayakları, Üst dudak bölgesi, ağız çevresi, çene, boyun çizgileri, kaş arası gibi bölgelerde kırışıklıklarının görünümünü azaltmak için,

Terlemenin yoğun olduğu koltuk altı, el ve ayak bölgelerine terlemenin geçici olarak durdurulmasını sağlamak için yapılmaktadır.

Botulinum Toksin Uygulaması ile Dolgu Uygulaması Arasında Bir Fark Var Mıdır?

Botulinum Toksin uygulaması medikal estetikte yüzümüzdeki kasların geçici olarak çalışmasını durduran ve kırışıklıkların daha az belirgin olmasını sağlamaktadır. Dolgu uygulamaları ise cildimizdeki çöküklerin yükseltilmesinde ve belirgin hale gelmesini istediğimiz bölümlerin daha dolgun bir yapıda olmasını sağlayan bir uygulamadır. Dolgu ve Botulinum Toksin uygulamaları kombine edilerek kullanılabilmekte, bu sayede daha doğal görünüme sahip bir yüz ifadesi elde edilebilmekte, istenilen bölgelerde daha dolgun bir görünüm elde edilebilmektedir.

Botulinum Toksin Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Botulinum Toksin Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Botulinum Toksin uygulamasının kalıcılığı ne kadardır?

Botulinum Toksin uygulaması kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 4 ile 6 ay arasında kalıcılığı olan bir uygulamadır.

Botulinum Toksin Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Botulinum Toksin işlemi yaklaşık 10 ile 20 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. İşlemin sonrasında bir ağrı veya sızı hissedilmemektedir. Uygulama yapılan kişiler, uygulama sonrasında hemen normal hayatına dönebilir. Botulinum Toksin Uygulamasının yapıldığı gün içinde sportif faaliyetler yapılmamalı, kuaföre veya saunaya gidilmemeli, 3-4 gün sonrasına kadar deniz veya havuza gidilmemelidir. Uygulama sonrasında yaklaşık 3 ile 4 saat arasında dik bir pozisyonda durulmalı, gecesinde de yüzüstü bir yatış pozisyonunda yatılmamalıdır.

Daha önce ele aldığımız Bölgesel Zayıflama ve Kilo Vermek İçin Mezoterapi Yöntemi yazısını okumanızı öneriyoruz.

Botulinum Toksin Terleme Tedavisi

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın