Botulinum Toksin Terleme Tedavisi

Botulinum Toksin terleme tedavisi, diğer botulinum toksin uygulamalarında olduğu gibi, özel bir bakteriden elde edilen bir protein olan nörotoksinlerle yapılır. 30 yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olan bu ürün, yaklaşık 80 ülkede kullanılmakta ve ülkemizde son 10 yıl içerisinde kullanımı oldukça artmış bir ürün olma özelliği göstermektedir.

Farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir üründür, Medikal Estetik alanında Botulinum Toksin uygulamalarının yapılmasında ve Aşırı Terleme (hiperhidrozis) rahatsızlığının tedavisinde kullanılmaktadır. Botulinum Toksin Terleme tedavisi ile 15 dakikalık bir işlem sonucunda yaklaşık 1 yıla kadar süren bölgesel terlemeden kurtulmuş olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Terleme, vücudumuzun bulunduğu ortamla arasındaki ısı değişimlerinin vücudumuza yansımasını eşitlemeye çalıştığı bir denge sistemidir. Bu sistem, ter bezleri adı verilen ve irade dışında çalışan bir sistem olan sempatik sinir sistemi adı verilen bir sistem aracılığı ile çalışır.

Online

Teklif

İsteyin


Terlemenin aşırı düzeyde olması, tüm vücutta olabileceği gibi vücudun bazı bölgelerinde de olabilir. Tüm vücudun terlemesi, bir rahatsızlığın olduğu anlamına gelmeyebilir. Aşırı kiloya sahip kişileri normal bir kiloya sahip olan kişilere göre daha fazla terlemesi, aşırı kilolu kişilerin daha fazla efor sarfetmesinden kaynaklı bir durum olabilir. Aşırı terlemenin bölgesel olması, sempatik sinir sisteminin aşırı çalışmasının bir sonucudur.

Botulinum Toksin terleme tedavisi uygulamasında ilk etkiler, yaklaşık 3 gün ile 1 hafta arasında kendini göstermeye başlar, 10 gün ile 2 hafta arasında daha etkin bir sonuç gözlemlenir. Bu uygulamanın kalıcılığının 1 yıla kadar devam ettiği gözlemlenmiştir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın