Botulinum Toksin

Botulinum Toksin özel bir bakteriden elde edilen bir protein olma özelliğini taşıyan bir nörotoksindir. 30 yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olan bu ürün, yaklaşık 80 ülkede kullanılmakta ve ülkemizde son 10 yıl içerisinde kullanımı oldukça artmış bir ürün olma özelliği göstermektedir. Cildimizde yer alan orta ve yüksek seviyedeki kırışıklıkların cerrahi bir müdahale olmadan giderilmesine yardımcı olan kozmetik bir üründür.

Yüzümüzdeki kaslar, mimik hareketlerimiz ile sürekli olarak kasılmaktadırlar. Bu kasılmalarla birlikte yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Zamanın etkileri ile birlikte hücrelerin kendilerini yenilemesi azalır, kollajen ve elastin liflerin üretilmesi yavaşlar. Botulinum Toksin, yüzümüzdeki kasların kasılmalarını geçici olarak durduran ve uygulandığı bölgedeki kasların gevşemesini sağlayan bir yapıya sahiptir. Uygulama bölgesindeki yüz kaslarının kasılması geçici olarak bloke edildiği için cilt yüzeyi daha pürüzsüz ve daha gergin bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Bu sayede yüzümüzün genel ifadesinin daha rahat bir görünümde olması sağlanmaktadır.

Botulinum Toksin, medikal estetikte düşük dozlarda ve mimik kasları üzerinde kullanıldığı için güvenli bir kullanıma sahiptir. Yüz anatomisi hakkında bilgili bir Uzman Doktor tarafından uygulanması, istenmeyen yan etkilerin oluşma ihtimalini ortadan kaldırdığı gibi, elde edilmek istenen sonucun başarılı olmasında da önemli bir etkendir. Hamilelerin ve çocuk emziren kadınların uygulamayı yaptırmasının uygun olmadığını belirtmemiz gerekir.

Online

Teklif

İsteyin


Botulinum toksin sayesinde bölgede kırışmayı sağlayan kas kasılmaları engellenir. Bu engelleme ortalama 6-7 ay’a tekabül etmektedir. Botulinum toksin uygulaması öncesinde tedavi yapılacak olan bölge dezenfekte edilir. Dermatolog kontrolünde belirlenmiş bölgelere mikro enjeksiyonlar ile uygulanır. Botulinum toksins ortalama 15 dakika sürmektedir. Bu sebepten botulinum toksin öğle arası uygulaması olarak da adlandırılmaktadır. Botulinum toksin ağrılı bir uygulama değildir. Ankara Botulinum Toksin uygulamalarında eskiden lokal anestezi uygulanırken artık gelişen teknoloji ile bu uygula eskide kalmıştır.

Botulinum Toksin ne zaman etki gösterir?

Botulinum Toksin Ankara işlemden 1 hafta sonra etki tüm parlaklığı ile belli olur.  Bu etki 6 ay boyunca canlılığını koruyacaktır. Botulinum Toksin işlemi tekrar isteyebilir.

Botulinum toksin uygulamalarında uygulamanın etki çizelgesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Uygulama ilk etkilerini yaklaşık 3 gün ile 1 hafta arasında göstermeye başlar, 10 gün ile 2 hafta arasında daha etkin bir sonuç gözlemlenir. En yüksek etkilerini uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık 1 aylık süre sonunda gösteren bu uygulamanın kalıcılığının 4 ay ve üzerinde bir sürede devam ettiği gözlemlenmiştir. Tekrarlanan uygulamaların kalıcılığın süresini artmasında önemli bir etken olduğu bilinmektedir.

Botulinum toksin nasıl yapılır? Botulinum toksin Ankara ağrılı bir tedavi midir?

Botulinum toksin, cilt ve mimik kaslarına ince iğneler aracılığıyla ile enjeksiyonla şeklinde yapılan bir tedavidir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın