Dolgu uygulamaları estetik müdahale alanında dünya genelinde sıklıkla müracaat edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Medikal alanda gerçekleşen bu müdahaleler için tasarım ve dolgu işlemleri yapılabilmektedir.

Dolgu Uygulamaları özellikle son yıllarda hem estetik taleplerinde hem de kalıtsal olarak eksik kalan bölgelerin optimum seviyesine çekilmesi için yapılan çalışmalarda önemli bir yer almaktadır. Dr. Derm Polikliniği olarak uzman kadromuzdan görüş almak için ve onaylı cihazlarımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan yararlanmak için siz de iletişim adreslerimizden ulaşım sağlayabilirsiniz ve bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Dolgu tedavisi ile bölgesel farklılıkların sağlanması mümkün olduğu için son yıllarda birçok kişi tarafından talep edilen estetik çalışmalarında; hijyen, uygulama yapılacak bölgenin analizi konusunda yetkin ve uygulama yapılacak olan cihazların yeterliliği konusunda nitelikli olan markalar ile çalışmak gerekmektedir.

Siz de taleplerinizi karşılayacak olan polikliniği doğru şekilde tercih etmek için özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan kritere uyan poliklinikleri tercih etmelisiniz.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları Nedir?

Bölgesel anlamda dolgunluk veya doygunluk talep eden kişilerin, kalıcı veya geçici olmak üzere planladıkları her müdahale için dolgu işlemleri yapılabilir. Bu uygulamalar kendi içerisinde farklı yöntem ve teknolojiler aracılığı ile tamamlanır.

Son yıllarda revaçta olan dudak dolgusu veya burun dolgusu gibi uygulamalar için yasal prosedüre uygun olan tetkiklerin yapılması şarttır. Parça eklemesi veya dolgu malzemenin zerk edilmesiyle sonuç alınması beklenen işlemlerin tamamı için dolgu uygulama seanslarının kurgulanması da mümkün olmaktadır.

Dolgu Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

Dünya genelinde farklı teknolojiler ile çeşitli yöntemler üzerinde çalışmalar yapmak mümkün olmaktadır. Dolgu işlemlerinin kategorisi; işlem yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Dr. Derm Polikliniği bünyesinde de geniş bir skalada sunulan tedavi hizmetlerinin bazıları şu şekilde listelenebilir:

  • Yüz Dolgusu
  • Dudak Dolgusu
  • Burun Dolgusu
  • Göz Altı Işık Dolgusu
  • Akıllı Dolgu
  • Yanak Dolgusu
  • Şakak Dolgusu
Dolgu Uygulamaları
Şimdi Teklif İsteyin!
Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz bölgesinde rahatsız olunan bölgelerin üzerinde talep edilen işlemler için dolgu uygulamaları kullanılabiliyor. Günümüz teknolojisi ile acısız bir şekilde başarılı sonuçlar alındığı gözlemlenen bu uygulama çeşidinde, yüzün farklı bölümlerine estetik müdahaleler yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu içerisinde kategorize edilebilecek olan dudak dolgusu çalışmalarında, sadece dudak çerçevesi içerisinde işlemler yapılmaktadır. Çizgilerin farklı hatlara sahip olunması için gelen taleplere cevap olan dudak dolgusu uygulaması aynı zamanda ince olarak tespit edilen dudakların kalınlaştırılması ya da dolgunlaştırılması için de kullanılan bir yöntemdir.

Uygulama metodu genel olarak; tercihe göre belirlenecek olan doğal ya da vücuttan alınan dolgu malzemelerinin doku altına nüfuz ettirilmesi ile tamamlanmaktadır.

Dolgu Uygulamaları

Burun Dolgusu Uygulamaları

Burun bölgesinden rahatsızlık duyduğunu ifade eden kişilerin başvuru yaptıkları bu yöntem içerisinde; özellikle burnun kıvrımları ve kemik bölgesinde görülmek istenen nizami duruş için doldurma çalışmaları yapılmaktadır.

Estetik müdahaleler ile kalıcı şekilde çözüm sunulan bu kategori kapsamında ayrıca geçici doldurma işlemleri ile de aktif çözümler sunulabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

İnsanların ifadeleri, gündelik hayat içerisinde karakterlerini dışarı yansıtan jest ve mimiklerin tamamında tespit edilebilecek kadar açık olan bir dışavurum alanıdır. Yüz hatları içerisinde var olan herhangi bir olağandışı detay, insanların sosyal hayatlarında sundukları profili doğrudan değiştirmektedir.

Yüz bölgesindeki aydınlık, kontrast dengesizliği ve ışık, sunulan görüntünün önemli bir parçasıdır. Bu sebeple göz altı morluklarının kapatılması ya da “Göz Altı Işık Dolgusu” işlemleri, son yıllarda giderek artan şekilde talep edilmektedir.

Bilindiği üzere dolgu işlemleri, doygunluk talep edilen bölgeye ilave maddelerin eklenmesi ile oluşan farklılığın uygulama sonucunu sunar. Dolgu çalışmaları sonrasında dramatik şekilde fiziki değişiklik yaşayan kişilerde ya da aşırı kilo alıp/verme süreçlerine sahip olan kişilerde hasarlı bölgeler ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Hyaluronik (Hyalüronik) bazlı dolgu uygulamaları ile söz konusu olan bu sorunların da önüne geçilmesi öngörülmektedir. Alanında olumlu sonuçlar ortaya koyan bu dolgu çeşidi ile birlikte, vücutta yaşanan gelişmelere uyum sağlayabilen, hafıza barındıran dolgu uygulamalarına, akıllı dolgu tedavi çalışmaları adı verilmektedir.

Yüz hatlarının en önemli çerçevesi, yanağın merkeze alındığı geniş alanı etrafında şekillenmektedir. Bir kişinin çehresinde gerçekleştirmek istediği farklılıklar için öncelikli olarak analiz edilen yanak bölgesinde meydana gelecek her türlü doldurma ve doygunluk verme işlemleri, bu kategori altında yapılan tedaviler kapsamında değerlendirilmektedir.

Baş ve yüz bölgesinde talep edilen farklılıklar için önem arz eden bir diğer bölge de kafa bölgesinin yan üst sınırlarını belirleyen şakak kısımlarından meydana gelmektedir. Temporal bölge dolgusu olarak da bilinen bu müdahale yönteminde; kaşların dış kısmı ile saç çizgisi arasındaki bölgede oluşabilen hacim kayıplarının giderilmesi amaçlanmaktadır.

Yüz bölgesinin belirli kısımlarında uygulanan ve özellikle yaş alınan süreçlere bağlı olarak belirginleşmeye başlayan çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla üzerinde çalışmalar yapılan dolgu biçimidir.

Nazolabial dolgu işlemleri; yüz hattının içerisinde merkez rolde bulunan burun bölgesinden başlayan, bu bölgenin kenarlarından dudak kısmına doğru inen ince çizgilerin yaş alma, genetik kodlardan kaynaklanma veya çevresel etkiler sebebiyle oluşma gösteren derinleşmesini doldurmak amacıyla uygulanan işlemlerdir.

Poliklinik vasfı ile çalışmalarını sürdüren Dr. Derm; alanında yaptığı çalışmalar ile hasta ve kullanıcı odaklı düşünme misyonunu devam ettirmektedir. Bakanlık ve yetkili merci kararlarına uygun olarak devam ettirilen poliklinik çalışmaları kapsamında sunulan dolgu işlemleri hakkında detaylı bilgilere erişmek ve seanslar hakkında fikir almak için siz de iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.