Erkek lazer epilasyon Ankara erkekler için lazer epilasyon uygulaması yapılarak istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi amacıyla yapılan lazer epilasyon işlemidir.

Erkek lazer epilasyon Ankara Tunalı Hilmi Caddesi’nde bulunan polikliniğimizde sunduğumuz hizmetlerdendir. Günümüzde istenmeyen tüy problemi kadınlar kadar erkekler için de sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden erkekler de gönül rahatlığıyla lazer epilasyon işlemi yaptırabilir.

Erkek Lazer Epilasyon Ankara Çankaya

İnsan vücudunun farklı yerlerinde çeşitli kıl ve tüyler görülebilmektedir. Bu tüyler kadınlarda ve erkeklerde farklı bölgelerde ve farklı yapılarda olabilir. Geçmişten günümüze istenmeyen tüy problemi için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Fakat hiçbiri lazer epilasyon kadar etkili olamamıştır. Lazer epilasyon, vücudun çeşitli yerlerinde çıkan tüylerin ve kılların giderilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Oldukça güvenli bir uygulama olan lazer epilasyon kısa sürede hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Çünkü istenmeyen tüy problemi kadınlar kadar erkekler için de önemli bir estetik problemdir. Bu problemin giderilmesi için lazer epilasyonu tercih edebilirsiniz.

DrDerm Polikliniği olarak Ankara Çankaya’da hizmet vermekteyiz. Tunalı Caddesi üzerinde bulunan merkezimizde çeşitli lazer epilasyon uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Erkeklerin de faydalanabildiği lazer epilasyon uygulamalarımız FDA onaylı cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Son teknoloji lazer sistemleri kullanarak gerçekleştirdiğimiz erkek lazer epilasyon tedavisinden misafirlerimiz son derece memnun ayrılmaktadır. Siz de istenmeyen tüy problemi yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, size özel hazırlanan tedavi planı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Ankara Çankaya
Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon sistemleri günümüzde tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Lazer epilasyon uygulamalarının bu denli yaygınlaşması sayesinde bu tedaviye ulaşmak da kolaylaşmış, herkes tarafından erişilebilir hale gelmiştir. Tüm bunların neticesinde lazer epilasyon uygulaması kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilir hale gelmiştir.

Erkeklerin vücudunda genellikle kadınlardan daha fazla miktarda kıl ve tüy bulunur. Bazı durumlarda bu tüyler kişiye rahatsızlık verebilecek seviyede olabilir. Özellikle yaz aylarında deniz tatili esnasında istenmeyen tüy problemi daha belirgin hale gelir. Vücudunda istemediği kadar kıl bulunan kişilerde rahatsız olma, özgüven problemi gibi durumlar yaşanabilir. Lazer epilasyon ile bu soruna rahatlıkla çözüm üretilebilmektedir.

Erkek lazer epilasyon fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Lazer fiyatları belirlenirken uygulama yapılacak bölge, kişinin kıl yapısı ve cilt rengi gibi faktörler önemli rol oynar. Ayrıca erkek lazer epilasyon tedavisi kişiye özel olarak hazırlandığı için fiyatlar da kişiden kişiye değişebilmektedir. Ücretsiz danışmanlık ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon uygulamaları düzenli seanslar haline yapılır. Lazer epilasyon uygulamalarında kesin bir seans bilgisi vermek doğru değildir. Çünkü herkesin cilt yapısı, cilt rengi ve kıl yapısı birbirinden farklıdır. Ancak erkeklerde seans süreleri genellikle lazer epilasyon tedavisi uygulanacak bölgenin genişliğine göre 5 dakika ile 1 saat arasında değişebilmektedir.

Erkek lazer epilasyon uygulamaları genellikle kadınlara kıyasla daha az seansta tamamlanmaktadır. Bunun en büyük nedeni, erkeklerin kıl köklerinin daha geniş olmasıdır. Böylece lazer epilasyon uygulamalarında lazer, erkeklerin kıl köklerine daha kolay nüfuz eder. Erkeklere uygulanan lazer epilasyon tedavileri genellikle 4 ile 8 seans arasında tamamlanabilmektedir. Bu sürenin ardından kişilerde kalıcı sonuç görülebilmektedir. Seans aralarında beklenmesi gereken süre ise lazer epilasyonun uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle iki seans arasında 15 günden 45 güne kadar değişen sürelerde beklenmesi gerekebilmektedir.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?
Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon tedavisinin hem kadınlar hem de erkekler için uygulanma şekli aynıdır. Amaç; istenmeyen tüylerin giderilmesidir. Burada farklı olan nokta erkek vücudu ile kadın vücudunun farklı olmasıdır. Doğal olarak cilt ve kıl yapıları da farklıdır. Erkeklerin vücudunda bulunan tüyler kadınlarınkine göre daha kalın ve derinlerdedir. Bu sayede lazer ışınları erkeklerdeki tüyler tarafından daha kolay bir şekilde emilebilmektedir. Erkek Ankara lazer epilasyon işlemi genel hatlarıyla şu şekilde yapılır;

  • Öncelikle lazer epilasyon yapılacak alana ve kıl rengine göre lazer epilasyon cihazı seçilir
  • Ardından bölgeye lazer ışınları gönderilir
  • Lazer ışınları kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilir ve lazer ışınları burada ısı enerjisine dönüşür
  • Isı enerjisi kıl kökünde küçük miktarda kontrollü tahribat oluşturur
  • Böylece kıl kökü zayıflamaya başlar
  • Seanslar halinde devam ettirilen işlem sonucunda kıl kökünde incelme ve zayıflama görülebilmektedir
  • Seanslara devam edildiği taktirde kıllar kalıcı olarak da giderilebilir