Gebelikte lazer epilasyon  ne olursa olsun anne adaylarının yaptırmaması gereken bir uygulama yöntemidir ve uzmanlarca kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Eğer bu kişiler lazer epilasyon uygulamasına hamilelik öncesi başlamışsa bile ya da hamileliğini lazer epilasyon işlemleri sırasında öğrenmişse uygulamalara doğum gerçekleşene kadar ara vermeleri gerekir. Hatta doktorlarına danıştıkların zaman doktorlarının anne adaylarına vereceği tavsiye bebeklerinin emzirme dönemi bitene kadar lazer epilasyon uygulamasına girmemeleri olacaktır.

Gebelikte Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Bu konuyla ilgili yapılan bilgi araştırmasında hamilelik döneminde anne adaylarının epilasyon ya da başka amaçlarla lazer ışınlarına maruz kalmamaların gerektiği sonucuna ulaşılmıştır. Yaptıracağı bölge ya da lazer epilasyon cihazının en son model olması bu kuralı değiştirmemektedir. İster yüz bölgesi için olsun ister vücut bölgesinde herhangi bir yere uygulansın hamilelik döneminde lazer epilasyon hem kendiniz için hem de bebeğiniz için zararlı olabilir.

Zaten uzmanların yaptığı açıklamaya göre hamilelik döneminde anne adaylarının hormonal çalışma düzeni normal zamanlara göre çok farklıdır. Bu döneme özgü olan hormonal bozukluklardan dolayı kişide normalden fazla kıllanma olabilir. Bunun altında yatan sebep hem hamilelik sürecinin normal seyri hem de bu dönemde kullanılan bazı hormon ilaçlarıdır. Normal şartlarda bile hormon ilacı kullanan kişinin lazer epilasyon uygulaması için tedavisinin bitmesini beklemesi gerekirken hamilelik döneminde olan bir kişinin lazer epilasyon uygulamasını yaptırması çok zamansız bir uygulama olacaktır. bu yüzden hem bebeğinizin sağlığı için ve uygulamanın işe yararlılığını artırmak için lazer epilasyon yaptırmak isteyen anne adaylarının hamilelik döneminin bitmesini ve emzirme döneminin bitmesini beklemesi gerekmektedir.

Gebelik bitiminden sonra lohusalık sürecinde gebelik hormonlarının kandaki seviyesi azalacağından hamilelik döneminde oluşan aşırı kıllanmalar da kendiliğinden yok olacaktır. Bu açıdan da düşünüldüğü zaman lazer epilasyon uygulamasının yaptırılması için hamilelik döneminin bitip ve bu döneme özgü hormonal etkilerin ortadan kalkmasını beklemek en doğru karar olacaktır. her ne kadar bu dönemde yaşanan kıllanmalar anne adaylarının canını sıksa da bu kıllanmaların geçici olduğunu unutmamalı ve bu kıllanmalardan dolayı lazer epilasyon yaptırmamalı. Ama bu süreci atlattıktan sonra yine doktorunuza danışarak lazer epilasyon uygulaması için uygun zaman olup olmadığını öğrenip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin