Genital bölge lazer işlemi, yoğun biçimde kıl oluşumunun bulunduğu bölgedeki kılların kalıcı şekilde ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Uygulama esnasında kıl köklerine iletilen lazer ışınları, bu köklerin zayıflamasını ve tekrarlayan seanslarda tamamen ortadan kalkmasını amaçlamaktadır. İşlem bikini bölgesi lazer olarak da bilinmektedir.

Genital bölge lazer işlemi ile kıllardan kaynaklanan tahriş, kaşıntı, kötü koku gibi problemler giderilebilmektedir. Uygulama kişinin kıl yapısı, cilt rengi gibi hususlar göz önünde bulundurularak planlanır. Bu hususlara uygun seçilmiş, soğutucu başlığı bulunan bir lazer epilasyon cihazı, kişinin kalıcı olarak kıllardan kurtulmasına olanak sağlayacaktır. Alanında uzman ve deneyimli biri aracılığıyla yapılacak işlemler kısa ve ağrısız bir uygulama ortaya çıkmasında önemli etkenlerdendir.

Genital Bölge Lazer Ankara

Lazer epilasyon sistemleri istenmeyen tüy probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanmış, yüksek teknolojik cihazlardır. En yaygın lazer epilasyon cihazları Alexandrite, Nd:Yag ve Diode teknolojisi ile üretilmiş olanlardır. Farklı kıl tiplerinde, cilt rengi ve yapılarında aynı cihazla verim alınması mümkün değildir. Bu nedenle sürecin alanda bilgi ve deneyimi yüksek bir klinik aracılığıyla yürütülmesi önemlidir.

Bazı cilt hastalıkları, hormonal sorunlar ya da hamilelik gibi durumlar mevcut değilse on sekiz yaşından büyük her insan için lazer epilasyon işlemi yapılabilir. Lazer epilasyon bölgeleri kişinin beklenti ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Teknik olarak hemen hemen tüm vücut lazer epilasyon uygulamaları için uygundur. Doğru yapılmış bir lazer epilasyon işleminde hafif ve geçici yan etkiler dışında herhangi bir risk ortaya çıkmaz.

Lazer epilasyon Ankara gibi büyük kentlerde kolaylıkla ulaşılabilen bir işlemdir. Bununla birlikte alanında uzman kişiler tarafından yapılacak, profesyonel ve ileri teknoloji cihazların kullanıldığı lazer epilasyon işlemleri hem konfor hem de başarı bakımından avantajlıdır. Dolayısıyla kişilerin genitale lazer epilasyon araştırmalarında kliniklerde bu özellikleri araması gereklidir.

Genital Bölge Lazer
Genital Bölge Lazer

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer epilasyon tedavilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, bu uygulamalar hakkında yanlış bilgiler de artmıştır. Özel bölge epilasyonu, üreme organlarına yakın bir alanda yapıldığından bu konu hakkında da pek çok yanlış bilgi söz konusudur. Genital bölge epilasyon seçenekleri arasındaki en güvenli uygulamalardan biri lazerdir. Bunun nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Bölgenin kalıcı bir epilasyona kavuşmasını sağlar.
 • Tahriş, acı, yaralanma gibi riskler barındırmaz.
 • Uygulama biçimi nedeniyle enfeksiyon riski düşüktür.
 • Kılların uzaması esnasında oluşan rahatsızlıkları önler.

Halk arasında özellikle genital bölgeye yapılan lazer epilasyonun kadınların yumurtalıklarına zarar verdiği yönünde yanlış bilgiler dolanmaktadır. Fakat bu iddiaların hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Genital bölgeye lazer yaptıranlar, lazer ışınlarının yalnızca kıl köklerine dek uzandığını, iç organlara bir hasar verme riskinin olmadığını bilmelidir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon uygulamaları, farklı kıl yapısındaki, hormonal durumdaki ve cinsiyetteki kişiler için aynı doğrultuda ilerlemez. Bunun nedeni her kişide hatta her bölgede farklı kıl derinlikleri, cilt yapısı vb. bulunmasıdır.

Genital bölge lazer epilasyon kaç seans? Uygulama yaklaşık 8-12 seans aralığında planlanır. Bu işlem temelde kıl köklerine lazer ışını göndermeye dayanır. İşlemin uygulanma şekli ve seans sayısı hastaya ve kliniğin kullandığı cihazlara bağlı biçimde farklılık gösterebilir. Seans sayıları da bu hususlara bağlı biçimde değişiklikler gösterebilir. Dördüncü seanstan itibaren belirgin bir azalma görülmesi beklenir. Bazen de kişi tüm seanslar tamamlanmadan değişiklik fark etmez. Uygulamada şu hususlara dikkat edildiği takdirde sonuçların başarısız olma riski oldukça düşük olacaktır;

 • Hastanın kıl ve cilt yapısına uygun cihaz tercihi,
 • İşlem öncesi-sonrası uygun şekilde bakım vb. yapılması,
 • Kişinin kıl artışını tetikleyen bir hastalığının olmaması,
 • Uygulama yapılan cihazın kaliteli, bakımları tam olması,
 • Uygulamanın uzman bir kişi tarafından yapılması.
Genital Bölge Lazer
Genital Bölge Lazer

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Fiyatları

Genital lazer fiyatları, başvurulan kurumun fiyat politikasına, kişinin kıl ve cilt yapısına, işlemin kaç seans şeklinde planlandığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle fiyat bilgisi almadan önce bu konuların açıklığa kavuşması gereklidir. Unutulmamalıdır ki, doğru biçimde uygulama yapılması için belirli bir maliyet gereklidir. Hastanın bu durumu göz önünde bulundurması ve işlem yapacak klinik seçerken fiyat uygunluğunu ilk ölçüt olarak düşünmemesi tavsiye edilmektedir.

Bikini bölge lazer epilasyon nasıl yapılır” sorusu temel olarak şu şekilde yanıtlanabilir;

 • Özel bölge lazer epilasyonun ilk aşaması kişinin kontrolü ile başlar.
 • Bu aşamada uzman, kişinin cilt tipini, kıl yapısını ve vücut özelliklerini analiz cihazlarıyla inceler.
 • Daha sonra kişiye uygun bir lazer epilasyon planlaması çıkartır.
 • Bu aşamada seans sayıları ve kullanılacak cihazlar belirlenir.
 • Sonraki aşamada bikini bölgesi lazer epilasyon işlemine başlanır.
 • Lazer epilasyon cihazından çıkan lazer ışınları başlıklar aracılığıyla cilde gönderilir.
 • Böylece bölgede bulunan istenmeyen tüyler hedef alınır ve zayıflatılması sağlanır.

DrDerm Polikliniği, her kişi için kendisine uygun cihazlar yardımıyla kalıcı lazer epilasyon uygulamaları yapan bir kliniktir. Farklı cihaz teknolojilerinin bir arada kullanılması, işlemlerin deneyimli ve uzman kişilerce yapılması, hijyen kurallarına en yüksek derecede uyulması da diğer avantajlarındandır. Ankara genital lazer epilasyon fiyatları için, diğer uygulamalarımız hakkında bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.