Koltuk altı lazer epilasyon, kıl köklerine uygulanan lazer ışıkları ile kıl köklerinin yakılması ve kesin olarak yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon yöntemi artık çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtaran bir yöntemdir. Kısa yoldan ve zahmetsizce kesin çözüm sunar. Gelişen teknoloji ile birlikte ağdaya dökülen paralar, bu işlerin başında geçirilen zaman, sürekli tekrarlanması, çok acılı bir süreç olması insanların lazer epilasyona yönelmesine sebep olmuştur. Hem zamandan kazandıran hem de belli seanslarla uygulanarak kesin ve kalıcı çözüm sunmaktadır. Diğer bir yöntem olan tıraş yöntemin de ise tahriş olan ciltler, oluşan kesikler, kıl köklerinin kalınlaşması ve kısa sürede belirginleşen kıllar lazer epilasyon için bir sebep olmuştur.

Lazer epilasyon diğer yöntemlerden daha makul bir hale gelmiştir ve uygulama yöntemi ile de kesin çözüm olmaktadır. Lazer ışınları kıl köküne yoğunlaşarak yakar ve kökü yanan kıllar bir daha çıkmaz. Bu nedenle de diğer yöntemleri geride bırakmıştır. Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Lazer epilasyon işlemi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Ve uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde ağır yanıklar ve cilt lekelerine sebep olabilir. Bu sebeple epilasyon yaptırılın güzellik merkezi veya klinikler iyi araştırılmalıdır. Bu konu da uzman olan özel Drderm polikliniği ve uzman ekibi sizlere en iyi ve en güvenilir hizmeti sunacaktır. Lazer epilasyon konusunda uzman olan Dr.Derm polikliniği sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış cihazları ve uzman hekimleri ile güvenle lazer epilasyon yaptırabileceğiniz bir kliniktir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Lazer epilasyon yapılan cihazların hepsi ayrı ışın vermektedir. Verdikleri ışın ve çeşidine göre farklı isimler verilmiştir. Lazer epilasyon yapılırken en fazla tercih edilenler şu şekildedir;

 • Alexandrite Lazer
 • Diode Lazer
 • Nd: Yag Lazer
 • IPL
Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler Hangileridir?

Lazer epilasyon kadınlar tarafından tercih edilirken, artık erkekler tarafından da tercih edilir hale gelmiştir. Erkekler tarafından tercih edilmesinin sebebi ise gelişen teknoloji ile artık hemen hemen her bölgeye ve küçük bir alana bile uygulanabilir olmasıdır. Lazer epilasyon yapılacak bölge kıl yoğunluğuna ve kıl kökünün kalınlığına, cilt tipine göre değişmektedir. Lazer ışınlarının DrDerm polikliniğinde olduğu gibi uzman ellerde yapılırsa hemen hemen her bölgeye uygulanmaktadır. Lazer epilasyon yapılan bölgeler şunlardır;

 • Genital bölge
 • Koltuk altı
 • Alt ve üst bacak
 • Alt ve üst kol
 • Göbek ve karın
 • Bel ve sırt
 • Yüz bölgesi

Göğüs ucu bölgesi lazer epilasyon uygulanan bölgelerdir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce hangi bölgeye yaptıracağınıza karar vermeli ve bir uzman kontrolünden sonra en size en uygun cihazın hangisi olduğuna karar verilmelidir. Her bölgeye uygulanan atış miktarı ve ısı farklı olduğu için her bölgenin seans sayısı da farklı olmaktadır. Mesela yüz bölgesi diğer bölgelere oranla daha geç biten bir bölgedir. Her kıl kökü ve bölge farklı özellikte olduğu için uygulanan seans sayısı ve atışı değişiklik göstermektedir. Kıl kökünün özelliğine göre de dökülme oranı değişmektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu Kaç Seansta Biter?

Koltuk altı bölgesine uygulanan lazer epilasyon çabuk sonuç vermektedir. Kılın türü, cilt rengi, cilt tipi ve kıl yoğunluğu da bu hususta önemlidir.

Mesela koyu cilt rengine sahip olanlar bu konu da biraz daha uzun işlem yaptırmak zorundalar. Cilt rengi açık olanlarda lazer epilasyon süresi biraz daha kısalmaktadır. Koltuk altı lazer epilasyonu ortalama 6 seans ve 8 seans arası sürmektedir. Bu süreçte kullanılan cihazda önemlidir. Cihazın verdiği ışına göre seans süresi değişebilir. Kılın rengi de önemlidir. Koltuk altında bulunan kıllar koyu renkli ise ışık kıl köklerini daha kolay görür ve sonuç daha kısa sürede alınır. Sonuç olarak 6-8 seans arası bitiş sağlanmaktadır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın