Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır? Lazer epilasyon seans sayısı uygulama yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Örneğin koltuk altı, bacak bölgesi, genital bölge gibi daha önceden kılların alındığı bölgelerde kılların tamamen yok olması için ortalama 5-6 seans yeterli olabilir. Ama kol bölgesi gibi ince tüy yapısına sahip bir bölge için seans sayısı biraz daha fazla olabilir ve yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenler bu bölgenin vücudumuzun diğer bölgelerine göre hormonlara karşı daha duyarlı olduğunu ve bu sebeple lazer epilasyon seanslarının uygulama sıklığı farklı olacağını unutmamalıdır. Bu yüzden yüz bölgesi için kesin bir seans sayısı vermek aslında çokta doğru bir bilgi olmayacaktır. 15 seansa kadar çıkabilen yüz lazer epilasyon yine kıl yapısından dolayı seans sayıları fazladır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Seans sayısı ve seans aralıkları kişinin hormonsal yapısına ve tüylerin yapısına göre değişiklik gösterdiği için herkes için aynı seans sayısı geçerli değildir. Özellikle kalın yapılı ve koyu renkli olan tüyler lazer epilasyon işlemine daha hızlı cevap verdiği için bu tip kıl yapısına sahip kişilerin lazer epilasyon seansları daha az olacaktır. bu tür kıl yapısı için seans sayısı 5 ya da 6 olabilir.

Seans sayısında etkili olan bir diğer faktör kişinin cilt rengidir. Beyaz rengi bir ten üzerindeki koyu renkli kıllar en çabuk sonucun alındığı cilt rengidir. Seans aralıkları ise vücut için 8 ile 10 hafta arasında değişiklik gösterirken yüz bölgesi için ortalama 4 hafta olmaktadır. Seans aralıklarını daha kısa tutmanın lazer epilasyon işlemine bir yararı olmamaktadır. Aksine tüylerin uzama döngüsünü olumsuz etkilediği için uygulamanın bir sonuca varmasını geciktirmektedir. Ama yaz sezonu sonlarında seans aralıkları biraz uzayabilir çünkü lazer epilasyondan en iyi sonucu alabilmek için cildin normal rengine kavuşması beklenmektedir. Bu uzama süresi 3-4 haftaya kadar uzatılabilir. Çünkü yaz sezonunda bronzlaşmış cildimizin kendi rengine dönmesi için gereken süreyi beklemeliyiz. Bütün bu bilgilerden yola çıkarak şunu söylemek mümkündür. Seans sayısı ve seans aralıkları kişiden kişiye ve kişinin kıl yapısına göre değişiklik gösterdiği için ortalama rakamlar verilebilir ama net bir seans sayısı vermek doğru olmayacaktır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın