Lazer epilasyon ne sıklıkla yapılır? Lazer epilasyon süreleri değişiklik göstermektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermekte olup, 5 dakika ya da 1 saat gibi süren seans süreleri olabilmektedir. Yüz bölgesine yapılan epilasyon seansları 4 hafta gibi aralıklarla yapılmakta olup, diğer bölgelerde 6-8 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Bu seans aralıkları, tüylerde meydana gelen azalmalara göre değişmektedir. Genel olarak seans araları 2 ay süreli olmaktadır.

Lazer epilasyona başladığınızda ilk seans sonrası yaklaşık 15 gün sonra genel kontrol ve rötuş için kontrol seansı olmaktadır. Bu seans sonrası ortalama 2 ay sonra ikinci seans için gün belirlenmektedir. Bu sürede epilasyon yapılan bölgedeki tüyler dökülmeye başlar ve tekrar çıkmaya başladığında ikinci seansla kıl kökleri zayıflamaya başlar. Kıl yapısına göre seans süresi ve sayısı değişiklik gösterir. İnce tüyler (kök bakımından) 4 seansta sonuç verebilirken, açık renkli, sağlam kök yapısı olan tüyler 8 seansta sonuç verebilmektedir.

Lazer Epilasyon Ne Sıklıkla Yapılır?

Lazer Epilasyon Ne Sıklıkla Yapılır?

Lazer Epilasyon Ne Sıklıkla Yapılır?

Kişiden kişiye değişiklik gösteren epilasyon seansları 2. Seanstan sonra tahmin edilebilmektedir. Bu sebeple epilasyona başlarken yapılacak cilt kontrolü ve ilk seans sonrası tüy yapısındaki değişiklikler epilasyon seyrini belirlemektedir.Sürekli ağda yapılan bölgelerde seans süreleri fazlalık gösterebilmektedir. Bu sebeple epilasyon öncesi, epilasyona hazırlık için jilet kullanımı tavsiye edilmektedir. Jilet, kıl yapısında sertleşme meydana getirdiği için cihazın tüyleri görmesi ve uygulama yapılabilmesi için epilasyon öncesinde tavsiye edilmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir ?

Lazer epilasyon için kişiye göre değişiklik göstermesi sebebiyle seans sayısı ya da süresi gibi genel bir zaman paylaşılamamaktadır. Ancak tahmini ve ortalama bir süre verilebilmektedir. Seans sonrasında tüylerdeki reaksiyona göre seans tahmini yapılabilmektedir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın