Lazer Epilasyon Öncesi Ağda Yapılır mı? Lazer epilasyon son zamanlarda kadınların çok fazla tercih ettiği sistemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınların ortak sorunu olan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın sağlarken elbette ki dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunda bilmek gerekir. Cilde kimyasal uygulama yapılmamış olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğinin altını çizen uzmanlar lazer uygulaması için en uygun zamanın kişinin ten rengine sahip olduğu zaman olduğunun da altını çiziyorlar. Epilasyon işlemlerinde öncelikli olarak tek tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışınların verildiğini ve bu sayede de kıl köklerinde tahribata yol açılarak istenmeyen tüylerden tamamen kurtulduğunu anlatan uzmanlar, son yıllarda çok tercih edilen bu yöntemlerle ilgili olarak uyarılarda bulundular. Özellikle bu tip tüy problemlerine kesin bir çözüm olarak görülmesine rağmen, öncesi ve sonrasında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken için dikkat edilmesi gereken noktaların olduğunu bahseden uzmanlar, aynı zamanda da bu konulara dikkat edilmezse çok kötü durumlarla karşı karşıya kalabileceğini söylediler.

Lazer Epilasyon Öncesi Ağda Yapılır mı?

Lazer Epilasyon Öncesi Ağda Yapılır mı?

Lazer Epilasyon Öncesi Ağda Yapılır Mı? Neler Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmeden önce cilde kimyasal bir işlem yapılmaması gerekmektedir. Peeling veya cildi soyacak herhangi bir krem uygulaması lazer konusunda olumsuzluklara yol açabilecektir. Uygulamadan bir ay öncesinden itibaren gün ışığı ve bronzlaşma dan kaçınması gerektiğini özellikle altını çizen uzmanlar, aynı zamanda da en uygun zamanın kişinin kendi ten renginde olduğu zaman da gerçekleştirilmesini gerektiğini söylediler. İlaç uygulanması durumunda uzmana bilgi verilmesi gerektiğini bahsetmelerinin yanı sıra aynı zamanda özellikle izotretinoin etken maddesi olan ilacı kullanan bir kişinin en az 6 ay sonra bu uygulamayı yaptırabileceğiniz söylüyorlar.

Birçok kişi tarafından sorulan en önemli sorulardan bir tanesi de ağda uygulaması olmaktadır. Oysa ki lazer epilasyon işlemi yapılmadan önceki 4 hafta öncesine kadar ağda, epilatör, cımbız ya da tüp kremleri gibi kıl köklerini etki edecek herhangi bir işlem ya da maddenin kullanılmaması gerekmektedir. Bu konunun özellikle altı çizilmektedir. Tüy sarartıcı maddelerin de uygulanmaması gerekmektedir. Kronik veya herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa bu durumda da mutlaka bir uzmana danışmalı ve buna göre bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmtektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Lazer epilasyon tamamen beyaz tüyleri olan kişilere, hamilelere ve sedef hastalığı gibi deri hastalığı yaşayan insanlara uygulanmamaktadır. Sivilce ilacı gibi ilaç kullananlar sistematik olarak izotretinoin maddesi içeren ilaçlar kullananlar aynı zamanda kalp pili olanlarda ve epilepsi hastalarında kesinlikle önerilmemektedir. Bu gibi durumlarda uygulama öncesinde tamamen uzmana danışılması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında yapılması gereken önemli noktalar bulunduğunu da bilmek gerekir. Bu işleminin uygulanmasının ardından iki gün sonra solaryuma kesinlikle girilmemeli. Güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Güneş ışığına maruz kalacak bir durum söz konusu ise bu durumda koruyucu faktörü güçlü kremler kullanılmalıdır. Bu anlamda uzmana danışarak veya epilasyonu yaptırdığınız kişiye danışarak daha net şekilde bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda epilasyonun gerçekleştirilmiş olduğu kılların kökleri 10 ile 15 gün arasında deriden dışarı doğru çıkarak dökülmeye başlayacaktır. Burada el ile tutularak çekildiğinde kolayca kendini bırakacaktır. Epilasyon işleminin uygulandığı bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen bir süreç oluşabilmektedir. Bir saat ile bir buçuk gün arasında çeşitli kızarıklıklar oluşabilir. Bu normal bir durumdur ve kendiliğinden geçecektir. Bu yüzden dolayı herhangi bir şekilde korkmaya veya gerilmeye gerek bulunmamaktadır. Yine de bu tip durumlarda da uzmanınız ile görüşmek çok daha sağlıklı sonuçlar doğurmuş olacaktır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın