Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Alma Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

DR DERM ADS | İLETİŞİM FORMU
Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Aldırma Ankara

Lazerle ben alma, nevüs olarak da adlandırılan benlerin ve cildimizde farklı nedenlerle oluşan lekelerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan işlemdir. Bu lekelerin oluşma nedenleri arasında doğuştan mevcut olması, güneş ışınlarına maruz kalma, beslenme şekilleri, kullanılan kozmetik ürünlerin neden olması, yaşlanma gibi nedenler sıralanabilir.

Nevüsler büyüklüklerine göre, kabarıklıklarına göre, renklerine göre ve davranış şekillerine göre farklılık gösterebilen lekelerdir. Bütün benlerin tehlikeli olduğunu söylemek ne kadar yanlış ise, her nevüsün zararsız olduğunu da söylemek mümkün değildir. Bazı benler, ilerleyen süreç içerisinde cilt kanserine dönüşebilecek özelliktedirler. Bu anlamda, Uzman Doktor tarafından teşhis edilmesi ve uygun tedavinin gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Alma Nasıl Yapılır?

Benlerin alınması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Cerrahi olarak benin çıkartılması, beni dondurarak alma (kriyo), beni koterize etme (yakma), benin traşlanması ve benin lazerle alınması bu yöntemler arasında sayılabilir.

Ben aldırma işleminde kullanılan lazerler farklı teknolojilere sahip olabilir. Gelişen günümüz teknolojisinde lazerle ben alma, diğer yöntemlere göre daha çabuk iyileşebilen, az ağrılı ve kısa sürede gerçekleştirilen uygulama olması nedeni ile daha fazla tercih edilebilen bir yöntemdir.

Lazerle ben alma işlemi, benin rengine ve derinliğine göre bir veya birkaç seans uygulama gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Uygulamanın öncesinde hafif bir lokal anestezi uygulanarak uygulama esnasında daha az ağrı hissetmeniz amaçlanır. Benin karakteristiğine göre belirlenen lazer enerji düzeyi ile atışlar gerçekleştirilir ve benin (nevüs) tahrip edilmesi hedeflenir. Uygulama tamamlandığında dış etkenlere karşı uygulama yapılan bölgenin korunması ve cildin kendini iyileştirecek zamanı sorunsuz geçirmesi amaçlanır. Bu sayede cilt eski sağlıklı görünümüne kavuşabilmektedir.

Merak Ettikleriniz İçin Whatsapp

Benlere uygulanan bu işlemler, benlerin derinliğine ve rengine göre sonuçların başarısını etkiler. Uygulama ile cilt altında birikmiş olan melanosit adı verilen deriye rengini vermekle sorumlu olan melanini sentezleyen bu hücre gruplarının dağıtılması ve bölgede düşük seviyede bir hasar oluşturulması hedeflenir. Bu hasar sonrasında oluşabilen kabuklanma ile dağıtılan melanositlerin büyük bir kısmı ciltten dışarıya atılabilir.

Ben aldırmak, genel inanışa göre riskli bir işlem olarak düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir ve bilimsel temeli yoktur. Mevcut benlerin Uzman Doktor tarafından incelenmesi sonrasında teşhis ve tedavisinin gerçekleştirilmesi, sahip olunan ve gelecekte karşınıza çıkabilecek risklerden kurtulmanız anlamına gelebilmektedir.

Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Aldırma Faydaları Nelerdir?

Lazerle ben alma yaptırmanın pek çok avantajı ve faydası vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • İnvaziv bir işlem değildir. Deride herhangi bir kesme işlemi gerçekleştirilmediği için enfeksiyon riski çok düşük olabilmektedir
  • Lazer tedavisi, vücudun ulaşılması zor bölgelerine de kolayca ulaşabilme imkanı tanıyabilmektedir.
  • Bir seansta birden fazla ben aldırma işlemi yapılabilir.
  • Yüz ve boyun gibi hassas bölgelerdeki benlerde bile oldukça olumlu sonuçlar elde edilebilir.
  • Lazerle ben aldırma işlemi öncesinde lokal anestezi uygulandığı için ağrı ya da acı hissedilmeyebilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları 2023

Lazerle ben alma uygulamasının fiyatları belirli kriterler üzerinden hesaplanır. Bunlar;

  • Benin şekli
  • Sınırlarının düzenli ya da düzensiz olması
  • Farklı renkler içerip içermemesi
  • Boyutu ve 6 mm’den büyük olması

Gibi faktörlerdir. Ayrıntılı bir inceleme sonrasında tüm bu kriterler doğrultusunda lazerle ben tedavisi fiyatı tespit edilebilmektedir.

Daha net ve ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek randevu talep edebilirsiniz.

Lazerle Ben Alma Ankara
Şimdi Bizi Arayın