18 Yaşından Önce Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi? Lazer epilasyon 18 yaşını doldurmuş bay ve bayan isteyen herkes için uygun bir kıl yok etme işlemidir. Bu işlemi uygulamak için 18 yaşını beklemekteki amaç aslında lazer epilasyon uygulamasının işe yaramayacağı değil kişinin hormonal yapısının daha net olarak bir düzene oturmamasıdır. Bu yaşlarda kişilerdeki hormon çalışmaları çok hızlı olduğu için lazer epilasyon uygulamasından sonra da kıl çıkma gibi durumlar yaşanabilir. Bu yüzden kişinin ergenlik dönemini tamamladıktan sonra lazer epilasyon yaptırması işlemin kalıcılığı açısından önemli bir noktadır.

Özellikle erkeklerde daha hızlı çalışan hormonlar nedeniyle ergenlik oluşumunu tamamlamamış erkeklerin lazer epilasyon uygulamasını yaptırmak için biraz daha beklemeleri gerekmektedir. Bayanlarda ise regli problemi yaşayanlar için lazer epilasyon uzmanlarının önerisi bu kişilerin lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce bir doktor muayenesinden geçerek hormonal düzensizliği konusunda gereken tedaviyi görmesidir. Aksi takdirde bu sorunu yaşayan bayanlar da ergenlik dönemini tamamlamamış erkekler gibi lazer epilasyon uygulamasından sonra vücutlarında tekrar kıllanma yaşayabilirler.

18 Yaşından Önce Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

18 Yaşından Önce Lazer Yapılabilir Mi?

18 Yaşından Önce Lazer Yapılabilir Mi?

Lazer epilasyon uygulamasının yaş kriteri en az 15-17 olsa bile buradaki asıl beklenen süre kişinin hormonal çalışmalarının bir dengeye ulaşmasıdır. Bu yüzden asıl kriterin kişinin ergenlik yaşı olması gerekir. Bazı kişiler hormonal dengesine daha erken yaşlarda ulaşmış olabilir yani 18 yaşından önce bu denge sağlanmış olabilir. Bu gibi durumlarda kişi bayan erkek fark etmeksizin 18 yaşından önce de lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir.

Lazer epilasyon uygulamasında erken yaşlarda kalıcı sonuçların alınması biraz da seçilen lazer epilasyon cihazlarına bağlıdır diyebiliriz. Ergenlik dönemi ile kıl çıkma hızı çok fazla olduğu için bu kişilerin en çok dikkat etmesi gereken noktalar lazer epilasyon cihazının kalitesi, bu uygulamayı yapacak kişinin yeterli bilgi ve deneyime sahip olması ve lazer epilasyon yaptıracağı kliniğin gerekli şartlara uygun olmasıdır.

Bütün bu kriterlere uyan bir lazer epilasyon uygulamasından alacağınız sonuç daha memnun edici olacağı gibi epilasyon işleminin tekrarlanma olasılığını da ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden özellikle 18 yaş altı kişilerin lazer epilasyon yaptırmadan önce bir hekim tarafından hormonsal testleri yaptırılmalıdır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın