Akıllı Dolgu

Akıllı Dolgu

Akıllı dolgu yaşlanmaya, kilo alıp verme veya çevresel etkilere bağlı olarak sarkan, elastikiyetini kaybeden ve sarkan ciltlerin daha genç ve gergin görünmesine yardımcı olan yeni nesil bir dolgu işlemidir.

Her geçen gün gelişen medikal tıp teknolojileri ve akabinde ameliyatsız estetik uygulamaları sayesinde artık dolgu uygulamalarına da birçok yeni yöntem ve teknik katılmaktadır.  Bu uygulamalardan biri de bir çeşit dolgu işlemi olan akıllı dolgu uygulamasıdır.

Akıllı Dolgu Nedir?

Dolgu uygulamaları söz konusu ameliyatsız estetik olunca belki de ilk akla gelen ve gerek dünyada gerekse ülkemizde yaygın olarak yapılan uygulamalardan biridir. Genel olarak hacim kaybı yaşanan yüz bölgesinde yaş almaya bağlı olarak eriyen cilt altı katmanların yarattığı boşluğu doldurmak amacıyla kullanılan dolgu işlemleri, klinik ortamda yapılabilen herhangi bir iyileşme süresi olmayan ve oldukça kısa sürede seansların tamamlanabildiği pratik ve konforlu uygulamalardır.

Ameliyatsız estetik denince akla gelen ilk uygulamalardan biri de dolgu uygulamalarıdır. Hyaluronik (Hyalüronik) bazlı dolgu uygulamaları günümüzde yaygın olarak yapılmakla birlikte ortalama 12 ay kalıcılığı bulunabilen ve sadece enjekte edildiği yerin hacim kazanmasını amaçlayan uygulamalardır.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Akıllı Dolgu Nasıl Yapılır?

Tıpkı klasik, hyaluronik asit bazlı dolgular gibi klinik ortamda rahatlıkla yapılabilen ve uygulama öncesi uygulanan anestetik kremler sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız şekilde uygulanabilen bu dolgu işleminin uygulanma şekli her ne kadar aşina olduğumuz dolgular gibi olsa da kalıcılığı çok daha fazla olabilmektedir. Ellanse dolgu yüz bölgesinde göz altı ve dudaklar haricinde her bölgeye uygulanabilir. Boyun, el sırtı ve dekolte bölgesinde elastikiyeti ve aynı zamanda cilt kalitesi amaçlar.

Özel uçlu iğnelerle uygulanan bu özel dolgu uygulaması, kullanılacak dolgu tipine göre yaklaşık 4 yıla varabilen kalıcılık sağlayabilmektedir. Ek olarak, akıllı dolgu uygulamaları uygulandığı alana sadece hacim verebilmekle kalmaz; aynı zamanda işlem alanında kollajen üretimini de destekleyerek cildin kendisini yenilemesine ve böylece daha genç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Akıllı dolgu uygulamalarında nihai sonuçlar, tetiklenen kollajen üretiminin tamamlanmasıyla elde edilebilmektedir. Kollajen üretiminin tetiklenmesi uygulamanın yapıldığı andan itibaren gerçekleşmeye başlasa da bölgenin hacim kazanması ve işlemin etkilerinin tam olarak ortaya çıkması ortalama 3 ayı bulabilmektedir.