Havyar Bakımı

Havyar Bakımı

Havyar bakımı ciltte zamana bağlı olarak ortaya çıkan yaşlanma veya çevresel etkenler sebebiyle oluşan cilt problemlerinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Temel madde olarak havyarın seçilmesinin sebebi; içeriğinde bol miktarlarda vitamin, protein ve farklı amino asitler bulundurmasıdır.

Havyar bakımı zengin içeriği ve etkili bir antiaging olabilmesi sayesinde cildin ihtiyacı olan kolajen üretimini tetikleyebilerek cildin elastikiyetini artırabilir, nem dengesinin korunabilmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Yaşlılık belirtisi olan yüz çizgilerinin ve cansız görünümün de giderilmesinde etkili olabilen bakım, cildi besleyerek lekelenmelerin giderilmesine yardımcı olur.

Havyar Bakımı Neden İhtiyaç Duyulur?

Gün içerisinde yapılan makyajlar, maruz kalınan hava kirliliği, yetersiz ve dengesiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi çevresel faktörlerin yanı sıra ilerleyen zaman sebebiyle içsel faktörlerle cildimiz yaşlanma sürecini hızlı bir şekilde yaşamaya başlayabilir. Yaş aldıkça ciltte üretimi azalan kollajen ile de cilt kalitesi düşmeye dolayısıyla yıpranmaya daha açık hale gelebilir.

Maruz kaldığımız bedensel ve çevresel pek çok faktör nedeniyle sadece klasik bir cilt bakımı cildimizi korumak için yeterli olmayabilir. Cildimiz, kendini onarmak için çok daha zengin bir içeriğe sahip bakıma ihtiyaç duyabilmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu besinleri almasının yanı sıra nem dengesinin korunması ve doğru bakımla sebum dengesinin göz önünde bulundurulması önemlidir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Havyar Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilde ihtiyaç duyduğu bakımı cildin yapı taşını bozmadan verebilen Havyar Bakımı’nda cilt, ilk etapta özel solüsyonlarla ve peeling ile temizlenerek ölü hücrelerden arındırılmaya çalışılarak ve havyar bakımı için hazırlanır. Akabinde, cilde buhar verilir ve cilt gözeneklerinin açılması amaçlanır. Böylelikle uygulanacak havyar bakımının zengin içeriğinin cilde daha iyi şekilde nüfuz etmesi amaçlanır.  Açık cilt gözeneklerinin olduğu cilde, tüm yüz bölgesindeki cildi kapsayabilecek şekilde havyar bakımı uygulanır ve bakımın içindeki formülasyonun maske haline gelmesi beklenir.

Güzelliğinizi perçinleyen ve dolayısıyla güzel yaş almanıza yardımcı zengin içeriğiyle havyar bakımı sonrası cildinizin ışıltılı ve parlak bir görünüme kavuşması amaçlanır. Havyar bakımında sonuçları çok kısa sürede siz de görebilirsiniz.

Omega 3, vitaminler, yaban mersini ve deniz mineralleri gibi cildin ihtiyaç duyduğu pek çok bileşeni bünyesinde bulundurabilen bakımdan sonra rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Seans sayılarının ve aralıklarına kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiği havyar bakımı uygulama öncesi herhangi bir hazırlık gerektirmemektir.