Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, vücudumuzun zamanın etkilerini en fazla yansıtan yüzümüzün daha genç ve diri bir görüntüye kavuşması amacıyla yapılan etkili bir uygulamadır. Yüzümüz, sadece zamanın izlerini değil sahip olunan deformasyonları, yaralardan kalan izleri, cerrahi müdahale izleri gibi birçok izi karşımızdakilere yansıtır. Bu anlamda estetik açıdan en fazla müdahale edilen bölümlerden biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Yüzümüzde bulunan yaza izleri, ince veya kalın kırışıklıklar, çukur bölgeler, zamanla oluşmuş olan hafif sarkıklıklar, akne izleri, hafif ve orta şiddetteki burun kenarı çizgileri, yüzdeki asimetrik görünümler, dolgunluk verilmek istenen diğer bölgelere müdahale gibi birçok sorunu ortadan kaldırmak veya sorunu hafifletmek için kullanılan ürünlerden birisi de dolgudur.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu için kullanılan madde, vücudumuzun bu işi yapmak için kendisinin ürettiği madde olan hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, cilt altına zerk edildikten sonra vücudun ürettiği hyalüronik asit ile birleşir ve uygulama bölgesinde elde edilmek istenen sonucun sağlanmasına yardımcı olur.

Yüz Dolgusu, cildimizin alt tabakalarından bulunan ve zaman içerisinde azalan bu kimyasal bileşiğin yerine geri konulması esasına dayanan bir uygulamadır. Hyalüronik asit uygulanması sonrasında vücudumuzda bulunan suyu emebilerek uygulama bölgesinde yastıklama görevi görebilir ve bir dolgunluk sağlayabilir. Bu yastıklama görevi, cildimizdeki sorunların cildimizden yukarıya doğru itilmesi sayesinde daha az belirgin hale gelebilmektedir. Hyalüronik asit zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılmakta ve uygulama bölgesi, uygulama gerçekleştirilmeden önceki haline süreç içerisinde dönebilmektedir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

  Yüz dolgusunun kalıcılığı, uygulanan bölgeye, miktara, daha önce o bölgeye uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 aya kadar kalıcılık gösterebilmektedir. Yüz dolgusu işlemleri, BT aktarımı ile birlikte kombine bir uygulama halinde gerçekleştirilebilir.

  Yüz dolgusu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi amaçlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Her ne kadar estetik bir uygulama olsa da uygulamanın Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmeli gerek uygulamanın başarısı gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

  Menü

  Şimdi | Bizi Arayın

  Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

  Online Teklif İsteyin