İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yöntemi temelde kalıcı bir epilasyon uygulaması olmakla birlikte bazı noktalarda lazer epilasyondan ayrılmaktadır. Bu yöntemin en büyük farkı, kıl köklerine özel iğneler aracılığı ile elektrik verilmesidir.

İğneli epilasyon yönteminde kıl köklerine düşük seviyelerde elektrik akımı verilerek, kökün hasar görüp parçalanmasını amaçlanır. Lazer epilasyon sonrası giderilemeyen, beyaz renkli, ince yapılı veya renkli tüylerde dahi oldukça başarılı sonuçlar alınan yöntem; vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

İğneli Epilasyon Nedir?

Epilasyon kuşkusuz ki günümüzde pek çok kadın ve erkeğin hayatını adeta kurtaran, onlara etkin, bakımlı bir görünüm sağlayan ve sadece estetik olarak değil aynı zamanda hijyenik olarak da avantajlar kazanmalarına yardımcı olan bir işlemdir.

Ağda gibi zahmetli olmaması ve sonuçlarının çok daha uzun süreler kalıcı olmasıyla günümüzde pek çok kadın ve erkek neredeyse vücudunun her bölgesine epilasyon yaptırabilmektedir. Geçmişten günümüze lazer epilasyonlar sıklıkla tercih edilse de lazer epilasyon için uygun olmayan kıl köklerine sahip veya lazer epilasyon sonrası kalan az sayıda kıllar için iğneli epilasyona ihtiyaç duyanların sayısı hiç de az değildir. Bunlara ek olarak lazer epilasyona göre çok daha uzun soluklu sonuçlar sağladığı için epilasyon işlemine bu yöntemle başlayan pek çok kişi de vardır.

İğneli epilasyon işlemi temelde, kıl köklerinin iğne yardımıyla elektrik akımı kullanılarak tahrip edilmesi, yakılması işlemidir. Bu yakılma işlemi sonrasında kökler büyük oranda işlevini kaybeder uygulama alanında pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

İğneli Epilasyon Türleri

Birden fazla iğneli epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri iğne Gelvanik İğneli Epilasyon dediğimiz iğnenin köke elektrik enerjisi aktarmasıyla yapılan epilasyondur. Bu yöntemde sodyum hidroksit ile birlikte kök hücresi tamamen parçalanır. Bir diğer iğneli epilasyon yöntemi ise Termolisis İğneli Epilasyondur. İletken olarak su kullanılan bu yöntemde kılı sarmalayan köke titreşim uygulanır. Bu titreşim sonucunda da kök ısınır ve tahrip olur. Etkin ve konforlu bir işlem olmakla birlikte iğneli epilasyon seanslarında hastalarımız kısmi, minimal acı hissedebilmekte ancak bu rahatsızlık hissi oldukça minimal olmaktadır.

Online

Teklif

İsteyin

İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İğneli epilasyon işleminin herhangi bir iyileşme süresi olmamakla birlikte uygulama yapılan alanın ilk 24 saat sudan korunması bu bölgeye su değdirilmemesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte kıl kökü yakılan bölgede cilt hassaslaşacağı için uygulama sonrası yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin