Bölgesel Lipoliz

  1. Anasayfa
  2. Bölgesel Lipoliz
Bölgesel Lipoliz

Bölgesel Lipoliz

Bölgesel lipoliz oldukça etkili olabilen bir bölgesel zayıflama ve lokal yağ eritme yöntemidir. Bu uygulamada soya bitkisinden elde edilen fosfatidilkolin molekülü kullanılır.

Bölgesel lipoliz uygulaması, vücutta spor ve diyetle gitmeyen dirençli yağlardan kurtulmak amacıyla uygulanan etkin, konforlu ve bir o kadar da güvenilir olabilen bir yöntemdir. Lokal lipoliz uygulamasında pek çok farklı bileşikler (lineloik ve oleik asitle hazırlanmış bileşikler) kullanılabilmektedir. Lokal lipolizin kokteyllerinde çok az miktarlarda kullanmakta iken lipoterapi de saf ve çok miktarda uygulanmaktadır.

Bölgesel Lipoliz Nedir?

Vücuttaki dirençli yağların çözümünde diyet ve spordan maalesef her zaman yeterli verimi alınamayabilir. Özellikle vücutta bazı bölgeler vardır ki; spor yapsak dahi istediğimiz bölgede hayalini kurduğumuz inceliğe ulaşamayabiliriz. Etkin olabilen bir lokal incelme uygulaması olan lipoliz uygulaması ile yeni, daha biçimli ve fit bir görünüme kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Tüm bu bileşiklere ek olarak hastanın ihtiyaçları doğrultusunda doku canlandırıcı ve kan akışını artırıcı ajanlar da yine bu işlemde kullanılabilmektedir. Lipoliz vücuda verildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırabilir ve parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok edilebilir. Lokal lipoliz uygulaması, yağ hücrelerinin sayısını azaltarak vücutta incelme yaşanmasına yardımcı olur.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Lokal Lipoliz Nerelere Uygulanır?

Bölgesel lipoliz uygulaması vücutta başta basen ve karın bölgesi olmak üzere birçok bölgeye güvenle uygulanabilmektedir. Seanslar halinde yapılan lipoliz uygulamasında seans sayısı hastanın ihtiyaçlarına göre değişmekle birlikte genellikle 4 ile 6 seanslık bir uygulama protokolünde oldukça etkin, yüz güldüren sonuçlar alınabilerek yüksek hasta memnuniyeti sağlanabilmektedir.

Lipoliz, yağ hücrelerini normal boyutlara getirmek amacıyla uygulanır. Hatta birçoğunu yok edebilir. Yağ hücresi bir kez yok olduktan sonra bir daha yeniden oluşmayabilir. Bu nedenle kısmi olarak oldukça uzun soluklu bir işlem olduğunu ve sonuçlarını uzun süre koruyabildiğini söyleyebilirz.

Lipoliz uygulaması, ince uçlu bir iğne ile yapıldığı için neredeyse ağrısız ve acısız bir yöntemdir diyebiliriz. Uygulama bölgesinde işlemi takriben hafif kızarıklık ve morarma görülebilmekle birlikte bu etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçebilen hafif etkilerdir.

Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

Lokal lipoliz uygulaması bazı rahatsızlığı veya hastalığı bulunan kişilere uygulanamaz. Bunlar;

  • 18 yaşından küçük hastalara,
  • Hamile veya emziren kadınlara,
  • Şeker hastalarına,
  • Kanser hastalarına,
  • Karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalara,
  • İlaç alerjisi olanlara.